دیرکل ستاد انتخابات وزارت کشور:

شوراهای دانش‌اموزی نماد همگرایی و تضمینی برای دمکراسی ایران است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21167
 | 
تاریخ انتشار: 07 شهریور 1398 - 10:40
مدیرکل ستاد انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه شوراهای دانش‌آموزی نماد همگرایی و تضمینی برای دمکراسی است خطاب به دانش اموزان رای اولی گفت: حتما در انتخابات اخر سال مجلس شورای اسلامی به همراه خانواده شرکت کنید.
شوراهای دانش‌اموزی نماد همگرایی و تضمینی برای دمکراسی ایران است

به گزارش هداپرس به نقل از خبرنگار ایرنا، سید اسماعیل موسوی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه همایش شوراهای دانش آموزی کشور در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر افزود : همه ما در انتخابات اسفند ماه امسال میزبان شما رای اولی ها هستیم و با رای شما نماینده شهرستان انتخاب می شود.

وی همچنین اظهار داشت: حضور دانش اموزان در شوراهای دانش اموزی تمرینی برای حضور در عرصه های سیاسی و اجتماعی در آینده است.

موسوی با بیان اینکه آینده نظام جمهوری اسلامی با تربیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش تضمین می شود، افزود: رویکرد آموزش و پرورش باید به سمت تربیت نیروهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشد تا دانش اموزان در آینده برای کشور مفید باشند.

مدیرکل ستاد انتخابات وزارت کشور همچنین خاطر نشان کرد : جامعه ما بیش از پیش به نیروهای با انگیزه و مسئولیت پذیر نیازمند است و شکل گیری شخصیت دانش اموزان در این زمینه بستگی به برنامه ها و راهبرهای اموزش و پرورش دارد.

مدیر کل فرهنگی و اردویی و فضاهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش هم در این همایش با اشاره به تلاش های مستمر این نهاد برای حفظ و بقای شوراهای دانش اموزی در کشور گفت: از اعضای شوراهای دانش اموزی که در طول برگزاری این همایش در کارگاه های عملیاتی حضور داشتند انتظار می رود به عنوان نمایندگان ما در اموزش و پرورش پیام تربیت سیاسی و اجتماعی را به خوبی به هم‌نسلان خود منتقل کنند.

علی رمضانی با بیان اینکه اموزش های نوین برای تربیت مشارکت های اجتماعی و سیاسی شوراها ضروری است، افزود: برگزاری کارگاه های اموزشی در این همایش در راستای اموزش شورای دانش اموزی تشکیل می شود و استفاده از دیدگاه ها و نظرات مربیان می تواند در رسیدن به اهداف این شوراها موثر باشد.

وی خطاب به دانش اموزان در همایش شوراهای برتر دانش اموزی گفت : اگر پیام و اهداف شوراهای دانش آموزی به طور کامل منتقل نشود اهداف توسعه شورای دانش اموزی مبنی بر مشارکت های اجتماعی و نیز تربیت سیاسی-اجتماعی به خوبی محقق نمی شود

همایش شوراهای برتر دانش اموزی دختران سراسر کشور به مدت ۳ روز در اردوگاه میرزا کوچک خان‌ شهرستان رامسر برگزار شد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.