درخواست اساتید دانشگاه تهران از اعضای جدید شورای شهر تهران؛

شهرداری غیر سیاسی و متخصص انتخاب کنید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2156
 | 
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1396 - 15:04
روسای پردیس هنرهای زیبا و چند دانشکده دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای به اعضای شورای شهر با برشمردن مشکلات شهر تهران بر انتخاب شهردار غیر سیاسی و متخصص تاکید کردند.
شهرداری غیر سیاسی و متخصص انتخاب کنید

به گزارش هدا پرس به نقل از ایسنا،رؤسای پردیس هنرهای زیبا و دانشکده‌های روان‌شناسی و علوم تربیتی، جغرافیا و محیط زیست دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس و اعضای جدید شورای شهر تهران، خواستار انتخاب شهرداری غیرسیاسی و متخصص برای نجات شهر از مخاطرات طبیعی و انسانی شدند.

متن نامه به این شرح است:

«اعضا و ریاست محترم شورای شهر تهران
با سلام و احترام

بی‌تردید تهران برای شهروندانش تبدیل به شهری شده که به جای تضمین امنیت و سلامت، اغلب تولید کننده مشکلات است، در حمل و نقل، شهری آفت‌زده و در سلامت محیط زیست، سرگردان و بی‌برنامه است. با آنکه نقش کلیدی در جریان‌سازی ملی به عهده دارد اما شهری شده بر مرکب جریان سوار تا بر مرکب تعقل، تدبیر و تفکر. شهری که جمعیت قابل توجهی از کشور را در خود اسکان داده و پایتخت نظام ممتاز حکومتی است با داعیه‌های فراوان و بحق.

در این میان شهردار تهران نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کند و بایسته است تا در انتخاب آن حساسیت کافی مبذول داشت. از این رو بر خود لازم دیدیم در آستانه انتخاب شهردار جدید تهران مواردی را اعلام نمائیم:

1.تلاش شود تا سیاسی‌کاری در انتخاب شهردار تهران نقش اصلی را به عهده نگیرد بلکه به جای آن تخصص و داشتن برنامه‌ای راهبردی برای نجات شهر از مخاطرات طبیعی و انسانی ملاک باشد.

2.بایسته است که اولویت شهردار تهران توجه به حفظ محیط زیست، تفوق بر مشکلات حمل و نقل شهری، کنترل ساخت و ساز، تکریم به حقوق شهروندی و توجه به قشر آسیب‌پذیر و حاشیه‌نشین باشد.

3.توجه به تهران به مثابه شهری آموزش‌محور و پژوهش‌پایه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این راستا موقعیت ممتاز دانشگاه تهران به عنوان دانشگاهی با قدمت و جامع در قلب و مرکزیت تهران مد نظر باشد.

4.به نظر می‌رسد که برای نجات از معضلات یادشده، شهردار تهران معتقد به همکاری فکری و عملی با جامعه دانشگاهی باشد.

امضا کنندگان این نامه به این شرح است:

 دکتر شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران
دکتر ابراهیم مقیمی، رئیس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران
دکتر مجتبی اردستانی، رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران
دکتر محمد خدایاری فرد، رئیس دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران»

انتهای پیام

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.