معاون اجرايي رئيس جمهوري در جمع اعضاي شوراي مركزي خانه احزاب عنوان كرد:

شريعتمداري :حضور خانه احزاب یکی از مهمترین مظاهر توسعه یافتگی سیاسی کشور است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 325
 | 
تاریخ انتشار: 09 اسفند 1395 - 22:15
محمد شريعتمداري معاون اجرایی رئیس جمهور عصر دوشنبه در نشست اعضای شورای مرکزی خانه احزاب گفت: جمهوری اسلامی ایران جمهوری بر مبنای ایدئولوژی اسلام و متکی به حضور گسترده مردم است.حضور خانه احزاب یکی از مهمترین مظاهر توسعه یافتگی سیاسی کشور است. وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های خانه احزاب این است که آیینه تمام نمای تفکر و اندیشه های نخبگان سیاسی در قالب احزاب است. شریعتمداری ادامه داد: اگر اقدامی در دولت روحانی برای احیای خانه احزاب انجام شده این بوده که از نظرات دوستان خانه احزاب احساس کند همانگونه که در اساسنامه خانه احزاب آمده ایجاد این تشکل برای ایجاد فضای سیاسی سالم و نشاط سیاسی در جامعه است.
شريعتمداري :حضور خانه احزاب یکی از مهمترین مظاهر توسعه یافتگی سیاسی کشور است

به گزارش خبرنگار هدا پرس، محمد شريعتمداري معاون اجرایی رئیس جمهور  عصر دوشنبه در نشست اعضای شورای مرکزی خانه احزاب گفت: جمهوری اسلامی ایران جمهوری بر مبنای ایدئولوژی اسلام  و متکی به حضور گسترده مردم است.حضور خانه احزاب یکی از مهمترین مظاهر توسعه یافتگی سیاسی کشور است.
وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های خانه احزاب این است که آیینه تمام نمای تفکر و اندیشه های نخبگان سیاسی در قالب احزاب است.
شریعتمداری ادامه داد: اگر اقدامی در دولت روحانی برای احیای خانه احزاب انجام شده این بوده که از نظرات دوستان خانه احزاب احساس کند همانگونه که در اساسنامه خانه احزاب آمده ایجاد این تشکل برای ایجاد فضای سیاسی سالم و نشاط سیاسی در جامعه است.

وی افزود: نگاه به حقوق شهروندی هم از ابتدا مورد نظر رئیس جمهوری بود که بخش های قابل ملاحظه ای از آن در قانون اساسی به صراحت آمده است و مورد توجه بنیانگذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری بوده است.
شریعتمداری اظهار داشت: باید در توسعه اندیشه های سیاسی دولت را کمک کرده، فکر داده و راه را نشان دهید.
وی در خصوص تامین نیازهای خانه احزاب هم گفت: معتقد نیستم که خانه احزاب و مجموعه آن به کارهای اقتصادی بپردازد. بهترین شکل این را می بینم که از طریق حق السهم اعضای خانه احزاب این کار صورت گیرد.
وی در ادامه گفت: زیر میزی سیاسی آثار مخربش بسیار بیشتر از زیرمیزی های اجتماعی است که نباید گذاشت چنین اتفاقی بیفتد که این در گرو تقویت خانه احزاب و احزاب و تشکل های سیاسی در جامعه است تا از ایجاد فرقه ها، گروه های بی نام و نشان و احزاب بدون مرامنامه و اساسنامه، کشور را نجات دهیم و از این جهت دولت مکلف است که در تقویت گروه های سیاسی توجه جدی داشته باشد.
وی گفت: آقای روحانی آمدند حرف واحد زدند و گفتند تحت عنوان اعتدال کشور را به سمت آرامش و ثبات می بریم و تمام گروه های سیاسی به این امر معترف بودند.
شریعتمداری افزود: این شعاری است که امروز همچنان پابرجاست. کشور به ثبات و آرامش نیاز دارد و فعالیت های سیاسی در سایه این ثبات شکل گیرد.گفتیم برای رسیدن به چنین امری از ابراز فکر و تدبیر و اندیشه استفاده می کنیم که همچنان معتقد بر این هستیم. همه گروه های سیاسی علاقمند جامعه ای همراه با نشاط و سرزندگی برای پیشبرد اهداف نظام هستند و شعارهایی که روحانی دادند همچنان حرف های زنده ای است.
وی افزود: آقای روحانی گفت در فضای معنوی دنبال اهداف هستیم. همه شما معتقد هستید که اخلاق در جامعه امروز ما همچنان پابرجا باشد و همه بی اخلاقی ها را کنار بگذاریم.
معاون اجرایی رییس جمهوری ادامه داد: همه به دنبال احیای اخلاق و نگهداشت آن در جامعه هستیم.
شريعتمداري گفت: دولت خدمتگذار شما همه تلاش خود را کرد که در کشور شغل آفریند و همه به این مساله اذعان دارند و تلاش دولت ایجاد فعالیت هایی است که متکی به درون باشد و اقتصاد مقاومتی مورد اجماع همه اقتصاد دانان است.
وی افزود: این دولت نمی آید نسخه غیر قابل تطبیق با هنجارهای حاکم بر جامعه ارائه کند اما تلاش دولت در این جهت است که شغل آفرینی کند و شعار نیست.
او خاطرنشان كرد: در حوزه سیاست خارجی آنچه گفته آقای روحانی بود مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود.
معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: رشد اقتصاد ثروت کلی نظام است و باید متوازن بوده و در جغرافیای ایران توزیع شود.
شریعتمداری همچنین در حوزه سیاست خارجی گفت: تمام تلاش ما برقراری روابط سالم با تمام دنیاست. اروپا محل دریافت ما از حوزه های پولی و مالی است. برونگرا بودن اقتصاد ما هم توجه به این نکات است.
وی گفت: اینها همه مورد وفاق جامعه ماست و باید همه کمک کنیم و به جایگاه مطلوب برسیم و برای دسترسی به این، سلایق مختلفی وجود دارد و بقیه یاد بگیریم دولت در سایه را خوب پیش ببریم.
وظیفه ما حمایت از موقعیتی است که برای احزاب به شکل مناسب ایجاد شده و در دور میز آن از تمام گروه ها و سلایق جمع می شوند.

خبرنگار: کلثوم فتحی

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.