حسین نورانی نژاد:

سیستم مدیریتی کشور توان بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای خود را ندارد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31542
 | 
تاریخ انتشار: 20 شهریور 1400 - 13:11
 سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت: به نظر می‌رسد که در نگهداشت نیروهای خود دچار ضعف جدی هستیم و دفع حداکثری جای جذب حداکثری را گرفته است.
سیستم مدیریتی کشور توان بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای خود را ندارد

به گزارش هداپرس به نقل از ایلنا، حسین نورانی نژاددر خصوص استعفای صادق آملی لاریجانی از شورای نگهبان، اظهار کرد: دلیل استعفا که ظاهراً روشن است؛ رد صلاحیت آقای علی لاریجانی منجر به استعفای ایشان شده است. احتمالاً برخی برخوردها با نزدیکان ایشان در قوه قضاییه پس از پایان ریاست وی بر آن قوه نیز زمینه‌‌های سرخوردگی قبلی را تشدید کرده بود، به خصوص که در دوره ریاست آقای آملی، بیشترین تندی‌های سیاسی نسبت به منتقدان از طرف شخص ایشان و مجموعه دستگاه قضایی شده بود و همین مساله قطعاً برای وی ایجاد توقع کرده بود.

وی افزود: اما این مواجهات شخصی طبعاً حس همدلی کسی را برنمی‌انگیزد. علی لاریجانی البته در دوره ریاستش بر مجلس در قامت یک رجل و مدیر حکومتی قابل اعتنا ظاهر شد.

در میان طیف اصولگرا از سرنوشت آقای ناطق نوری خبری نداریم

سخنگوی حزب اتحاد ملت بیان کرد: متاسفانه با مدیریت فعلی کشور بیشتر شاهد حذف، طرد و فاصله گرفتن بسیاری از مدیران و مسئولان هستیم. به نظر می‌رسد که در مجموع دفع حداکثری جای جذب حداکثری را گرفته است.

نورانی‌نژاد ادامه داد:  ایشان از صحنه سیاست کناره گرفته است در صورتی که ایشان از سرمایه‌های جریان محافظه کاری در ایران بوده است. با اصلاح‌طلبان نیز  قهری‌ترین رفتارهای ممکن صورت گرفته است؛ همچنین روسای جمهور گذشته و نخست وزیر دوره جنگ شخصیت‌های کمی برای نظام نیستند اما ظاهراً می‌بینیم که توان نگهداشت و بهره‌مندی از ظرفیت این نیروها وجود ندارد و هر از چند گاهی مجرب‌ها از سیستم به بیرون منتقل می‌شوند.

وی گفت: البته تاکید می‌کنم که همه اینها یکی نیستند. مثلا دلخوری برای رد صلاحیت اخوی و قهر کردن با نمایندگی کردن جمعیت بزرگی از مردم که به موضوعی انتقاد و اعتراض دارند و موجب طرد و برخورد با آن فرد بشود، به کل متفاوت است. اما در مجموع به نظر می‌رسد که در نگهداشت نیروهای خود دچار ضعف جدی هستیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.