شرکت ملی پُست به یاری زنان کارآفرین آمد:

سهم زنان در تولید صنایع‌دستی از زبان معاون رئیس جمهور

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 29005
 | 
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1400 - 10:44
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بازاریابی و دسترسی به بازارهای داخلی و خارجی دغدغه اصلی زنان تولید‌کننده در عرصه‌های صنایع‌دستی، کشاورزی و کارآفرینی است.
سهم زنان در تولید صنایع‌دستی از زبان معاون رئیس جمهور

به گزارش هداپرس به نقل از پرسون، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم‌نامه با شرکت ملی پست ایران که به‌منظور تسهیل فروش و توزیع محصولات زنان کارآفرین و تولیدکننده و بهره‌برداری از ظرفیت‌های لجستیک پست برای رسیدن به این هدف منعقد شد، عنوان کرد: این همکاری نشان داد نگاه خوبی در مسیر توان‌افزایی خانواده ایرانی وجود دارد و همه نهادهای مرتبط تلاش می‌کنند با آخرین فناوری‌های روز دنیا و به کارگیری توان لجستیک در این راه گام بردارند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: در همین راستا، معاونت امور زنان و خانواده تاکنون ۲۲۵ تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه با دستگاه‌های مختلف منعقد کرده که تقریبا همه آنان عملیاتی شده و چیزی جز حاصل هم‌پیمانی خوب بین دستگاه‌های دولت دوازدهم برای ارتقای وضعیت زنان و خانواده ایرانی نیست.

سهم زنان کارآفرین سهم قابل توجهی است

ابتکار با تاکید بر اینکه سهم زنان کارآفرین و شاغل به خصوص در کسب‌و‌کارهای خرد و مشاغل خانگی سهم قابل توجهی است، تصریح کرد: حدود ۸۰ درصد صنایع‌دستی ایران تولید زنان است و این در حالی است که ۷۵ درصد تولید فرش دستبافت، حاصل کار دست و تولید زنان ایرانی است.

وی اضافه کرد: در حوزه دریافت تسهیلات روستایی که با همت دولت و با حمایت مجلس قبل برای روستاییان فراهم شد، نزدیک به ۴۰ درصد دریافت‌کنندگان این تسهیلات زنان بودند و خوشبختانه هم میزان موفقیت زنان در کسب‌و‌کارهای خرد بالا بوده و هم استفاده صحیح از این تسهیلات و بازگرداندن آن در میان زنان بهتر از مردان بوده است.

ابتکار با تاکید بر اینکه همه این کارها در شرایط کرونا متوقف نشد، تصریح کرد: ضرورت امروز حرکت به سمت فناوری‌های نوین برای بازاریابی است زیرا بازاریابی و دسترسی به بازارهای داخلی و خارجی مسئله اصلی این زنان است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه معاونت رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده با همکاری وزارت کشور در جهت توان‌افزایی اقتصادی زنان موفق شد ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار را از مرحله آموزش‌های ابتدایی تا بازاریابی حمایت کند، افزود: معاونت امور زنان به‌منظور تشویق و دیده‌شدن زنان کارآفرین و سرپرست خانوار تلاش کرده تا با رای مردمی، کارآفرینان برتر را معرفی کند که در حاضر نهمین دوره انتخاب زنان کارآفرین برتر با رای مردمی در حال انجام شدن است و همه افراد در پورتال معاونت می‌توانند به این زنان رای دهند.

وی با ابراز امیدواری از این که تفاهم‌نامه معاونت بانوان و خانواده رئیس جمهوری با شرکت ملی پست سریع‌تر جنبه اجرایی پیدا کند، تاکید کرد: بازار روستایی و توسعه پایدار روستایی بحث مهم و یکی از دستاوردهای دولت دوازدهم بوده که از وضعیت شعاری به عملی تبدیل شده است.

کووید ۱۹ در بخش‌هایی از جمله فروش مجازی سرعت بخشید

امضای این تفاهم‌نامه هم گامی است به‌منظور این توسعه و توان‌افزایی اقتصادی خانواده‌ها در شرایط سخت کرونا و تحریم‌ها و جنگ اقتصادی که علیه کشور وجود دارد.

رمضان‌علی سبحانی‌فر مدیر عامل شرکت ملی پست نیز در این نشست گفت: شرکت پست همواره در تلاش بوده است تا واسطه‌های بخش تولید را حذف کند تا کالاها از تولید کننده به مصرف کننده و بدون دسترسی واسطه‌ها به کالا به دست جامعه هدف برسد.

وی ادامه داد: با توجه به رسالت این معاونت که بسترسازی برای توانمندی زنان کارآفرین است، شرکت پست نیز می‌تواند با در اختیار گذاشتن لجستیک خود همکاری خوبی را انجام دهد. کووید ۱۹ در بخش‌هایی از جمله فروش مجازی سرعت بخشید و این بستر خوبی برای حمایت از تولیدکنندگان است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.