میرزایی‌نیکو:

سمت‌وسوی مناظره‌ها یکجانبه است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 29871
 | 
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1400 - 09:57
یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل تاثیر مناظره‌های انتخاباتی این است که مردم می‌فهمند چه کسانی ادعای اداره کشور را دارند.
سمت‌وسوی مناظره‌ها یکجانبه است

به گزارش هداپرس به نقل از ایلنا، قاسم میرزایی‌نیکو در ارزیابی مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر به طور کلی بخواهم در خصوص مناظره صحبت کنم معتقدم که سمت‌وسویی یکجانبه دارد؛ چراکه شخصیتی در بالاترین رده جناح اصولگرا با پایین‌ترین یا شخصیت رده متوسط اصلاح‌طلبان مناظره می‌کند و افرادی که باید در این جایگاه قرار می‌گرفتند از آن محروم شدند.

وی ادامه داد: در مناظره‌ها شاهد بودیم که برخی جز تهمت و افترا سخن دیگری به زبان نیاوردند و حتی با وجود اینکه آقای همتی گفته بود که نماینده دولت نیست وی را به این بهانه آماج حملات قرار دادند.

بعید می‌دانم این مناظره‌ها در میزان مشارکت تاثیری داشته باشد

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا مناظره‌ها تاثیری بر میزان مشارکت در انتخابات خواهد داشت یا خیر، گفت: حداقل تاثیر این مباحث این است که مردم می‌فهمند چه کسانی ادعای اداره کشور را دارند؛ آقایی که تنها موضوع بگیر و ببند در سخنانش نمود دارد؟ آقایی که با تحکم سخن می‌گوید؟ کسی که آمار غلط می‌دهد یا کسی که با اطلاعات نداشته‌اش پا به عرصه رقابت‌ها گذاشته است؟ این خیلی خوب است که مردم متوجه این مسائل شوند.

وی افزود: بعید می‌دانم این مناظره‌ها در میزان مشارکت تاثیری داشته باشد ولی به آن‌هایی که فکر می‌کنند حتما باید رای بدهند تا میان بد و بدتر، بد پیروز انتخابات باشد کمک می‌کند تا متوجه شوند کدام کمی بهتر بود و الا هیچ‌کدام از حقوق اصلی مردم که پایمال شده در این مناظرات مورد بررسی قرار نگرفت.

وی ادامه داد: وقتی کاندیدایی می‌گوید من ۴۵۰ هزار تومان یارانه می‌دهم نمی‌گوید یارانه‌ای که احمدی‌نژاد می‌گفت خرج نکنید و برکت دارد در این مدت چه بلایی بر سر مردم آورد و چه سودی به حال آن‌ها داشت.

میرزایی‌نیکو در خصوص انتقاداتی که در خصوص نحوه مناظره گفت:‌ صدا و سیما نشان داده است که روند کارش به همین شکل است و تغییری نخواهد کرد؛ شما ببینید حتی در زمان پخش اخبار از دو نفر اصلاح‌طلب چه مواردی را پخش می‌کنند و نحوه برخوردشان با سایر کاندیداها چگونه است در حالی که باید از خود نامزدها بپرسند که می‌خواهند کدامیک از بخش‌های سخنانشان در اخبار پخش شود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.