الحاق ایران به FATF دست اروپا برای مخالفت با آمریکا باز تر می‌کند؛

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: تصویب FATF فرصتی برای توسعه روابط اقتصادی ایران و اروپا

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 15331
 | 
تاریخ انتشار: 08 مهر 1397 - 11:15
علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد سرانجام FATFگفت: FATF یک سازوکار اقتصادی پولی و مالی بین المللی است، الحاق ایران به این ساختار می تواند بهانه را از دشمنان و مخالفین ما بگیرد و در عین حال می‌تواند فرصت‌های برای توسعه روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف بوجود بیاورد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: تصویب FATF فرصتی برای توسعه روابط اقتصادی ایران و اروپا
به گزارش هدا پرس به نقل از عصر ایران؛ نماینده بابل در مجلس ادامه داد: اروپا و سایر کشورهایی که برای توسعه روابط با ایران علاقه مندی نشان می‌دهند  می تواند در قبال تصویب این سند محکم‌تر شود یعنی دست آنها نیز برای چانه زنی و مخالفت با آمریکا پرترمی شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:  با تصویب  FATF آنها می توانند در مخالفت با آمریکا و سیاست‌هایش علیه ایران این مسئله را بیان کنند که ایران کشور متعهدی به اصول و مقررات حقوقی و بین المللی است و علی رغم اینکه آمریکا از برجام خارج شد اما ایران در برجام ماند و رسما مقامات جمهوری اسلامی ایران برای تعامل و همکاری با دنیا همواره اعلام آمادگی کردند و به عنوان نمونه اسناد چهارگانه را تصویب کرد.

نجفی بیان کرد: تصویب این اسناد چهارگانه نشان می دهد که ایران موافق همکاری است ولی امریکایی ها نمی خواهند و ازاین جهت موضع اروپا در دفاع از مواضع و ادامه همکاری با ایران می تواند تقویت شود .

وی تاکید کرد:به نظر می رسد به جز CFT  که در حال نوبت بررسی در صحن است سه لایحه دیگر مشکلی ندارد و ما خوش بین هستیم که هر چهار لایحه به تصویب مجلس برسد .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در مورد اینکه آیا بعد از تصویب این لوایح در مجلس آیا نیاز به بررسی در شورای عالی امنیت ملی نیز هست گفت:هر مطلب و نظری دررابطه با این لوایح است باید قبل از پروسه ارائه، بررسی و تصویب این لوایح  در مجلس باشد ،البته ماحق شرط های نیز مشخص کرده ایم که قرار شد این حق شرطها دسته بندی شود و با ادبیات دیپلماتیک و حقوق بین المللی ویرایش شود .

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.