جهانگیری:مدعیان تبعیت از رهبری باید فضا برای کارآفرینان و تولیدکنندگان فراهم کنند

سال 84 تا 92 میزان شغل خالص ایجاد شده در کشور صفر بوده است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 868
 | 
تاریخ انتشار: 03 فروردین 1396 - 22:40
به گزارش خبرنگار هدا پرس,جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست بررسی طرح انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی ایران در کرمان، گفت:دستگاههای نظارتی نباید مدیران را بی انگیزه کنند و اگر به دنبال توسعه،اشتغال و تولید هستیم باید میدان را به بخش خصوصی واگذار کنیم در حال حاضر صندوق توسعه ملی بیش از 40 میلیارد دلار منابع دارد
سال 84 تا 92 میزان شغل خالص ایجاد شده در کشور صفر بوده است

جهانگیری گفت: اگر به دنبال توسعه، اشتغال و تولید هستیم باید میدان را به بخش خصوصی واگذار کنيم. مدیری که قدرت به صحنه آمدن به صورت جدی را در خود نمی بیند باید میز را ترک کند اگر مدیری بی انگیزه در منصبی قرار گیرد، خیانت به کشور، ملت و خون هایی است که به پای این کشور ریخته شده است

وی افزود: دستگاه های نظارتی نباید به روشی اقدام کنند که مدیران دولتی را نسبت به انجام کار بی انگیزه کنند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: نهادهای فرهنگی، اجتماعی و قضایی و همه کسانی که مدعی تبعیت از مقام معظم رهبری هستند باید امنیت را برای تولیدکننده و کارآفرینان مهیا کنند.

جهانگیری ادامه داد:نباید به بهانه واهی برای بخش خصوصی مشکل ایجاد کرد و سازمان بازرسی و سایر نهادها نباید برای مدیران مشکل ایجاد کنند و همه باید در مسیر توسعه کشور حركت كنيم.

وی خاطر نشان کرد:باید برای ایجاد اشتغال، راه اندازی صنعت، سرمایه گذاری و تولید برنامه ريزي مناسب انجام دهیم و مقام معظم رهبری از عنوان نافذ الکلمه برای ستاد اقتصاد مقاومتی استفاده کرده اند و بر این اساس تلاش می کنیم که در چارچوب اخلاق، قاطعانه تصمیم گیری کرده و کارها را پیش ببریم

معاون اول رئیس جمهور افزود:در شرکت های سرمایه گذاری بزرگ از جمله آستان مقدس قدس، بنیاد مستضعفان و سایر شرکت های غیردولتی باید مدیران حرفه ای مديريت امور را عهده دار باشند.

وی گفت: دولت نمی تواند متصدي خوبي براي فعاليت هاي تجاري، تولیدي و مدیريت بنگاه هاي اقتصادي باشد و همه این کارها را به بخش خصوصی واگذار کرده است و اگر به دنبال توسعه، اشتغال و تولید هستیم باید میدان را به بخش خصوصی واگذار کنيم.

جهانگيري تاکید کرد: بايد از مال و دارايي و حیثیت بخش خصوصی حفاظت شود و دستگاه هاي مختلف بايد زمینه را برای نقش آفريني و سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کنند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد:موضوع اشتغال، تولید و اقتصاد مقاومتی سه موضوع مهم در کشور است که در سال 95 مورد توجه بوده و با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، باید برنامه جدیدی برای آن تدوین و اجرایی شود و سیاست های اقتصاد مقاومتی مجموعه سیاست های مورد اجماع همه کارشناسان و نسخه اي خوب و شفابخش برای حل مشکلات كشور است.

وی خاطرنشان کرد:ملت بزرگ ایران اطلاع دارند که اقتصاد ایران ظرفیت اشتغالزايي مشخصی داشته است و در سال 74 تا 84 که بیشترین شغل ایجاد شده میزان آن حدود 600 هزار شغل در سال بوده است و در بازه زمانی سال 84 تا 92 میزان شغل خالص ایجاد شده در کشور صفر بوده است زیرا در مقابل اشتغالی که ایجاد شده، افرادی نیز بیکار شده اند و این موضوع میزان اشتغال در این سال ها را صفر کرده است.

جهانگیری ادامه داد:در سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب به سیاست های اصل 44 قانون اساسی اشاره شد و بر مبنای آن بخش خصوصی محور اصلی اقتصاد كشور است.

وی افزو:در دو سال اخیر یک میلیون و 200 هزار نفر به افراد جویای کار در کشور اضافه شده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت:همه بايد بپذیریم كه بخش خصوصی میدان دار اقتصاد كشور باشد و باید فضای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برای توسعه فعالیت های بخش خصوصی فراهم شود.

وی تاکید کرد:در 10 ماه نخست سال گذشته 433 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در کشور پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، 46 درصد رشد داشته است.

جهانگیری در پایان گفت:صندوق توسعه ملی در شرایط کنونی بیش از 40 میلیارد دلار منابع دارد که می تواند به بخش خصوصی کمک کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.