حجتی:با رشد بهره وری و فعال سازی ظرفیت های بخش کشاورزی،تولید و اشتغال افزایش پیدا می کند

زنجیره تولید از مزرعه تا سفره تقویت می شود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 960
 | 
تاریخ انتشار: 07 فروردین 1396 - 11:44
به گزارش خبرنگار هدا پرس; محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در دیدار نوروزی با جمعی از مدیران ارشد این وزارت و سایر دستگاه های اجرایی، تشکل های صنفی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت:برای برخورداری تولیدکنندگان از ارزش افزوده تولید و حفظ حقوق مصرف کنندگان باید زنجیره تولید از مزرعه تا سفره در بخش کشاورزی تقویت شود
زنجیره تولید از مزرعه تا سفره تقویت می شود

حجتی گفت:اختصاص نزدیک به هشت میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه های آب و خاک در کشور بی سابقه است.

وی افزود:با اجرای پروژه های آب و خاک از جمله طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام و همچنین توسعه سامانه های نوین آبیاری ضمن رشد بهره وری آب و جلوگیری از فرسایش خاک، عملکرد تولید محصولات کشاورزی در واحد سطح افزایش یافته است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: توسعه کشت های گلخانه ای، پرورش ماهی در قفس و کشت گیاهان دارویی از ظرفیت های بخش کشاورزی کشور برای افزایش تولید و اشتغال است.

وی اظهار داشت: تشکیل و تقویت زنجیره تولید از مزرعه تا سفره در بخش کشاورزی ضروری است و بازارهای سنتی پاسخگوی «کشاورزی تولید انبوه و اقتصادی» نیست و برای برخورداری تولیدکنندگان از ارزش افزوده تولید و حفظ حقوق مصرف کنندگان باید زنجیره تولید از مزرعه تا سفره در بخش کشاورزی تقویت شود.

حجتی خاطرنشان کرد: برای تقویت زنجیره تولید مزرعه تا سفره باید صنایع تبدیلی و تکمیلی، صنایع غذایی،بسته بندی و فرآوری در مناطق تولید در روستاها ایجاد شود تا ضمن اشتغال و درآمدزایی،جمعیت روستاها نیز تثبیت شود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.