جلالی‌زاده:

زمینه برای شکل‌گیری جریان سوم فراهم است.

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20557
 | 
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1398 - 09:11
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: زمینه برای شکل‌گیری جریان سوم با شعارها و برنامه‌های جدید و نیروهای تازه وارد فراهم است.
زمینه برای شکل‌گیری جریان سوم فراهم است.

به گزارش هداپرس جلال جلالی‌زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه وضعیت جریان‌های سیاسی برای انتخابات هنوز مبهم بوده و نمی‌توان خط‌کشی دقیق و قطعی برای جریان‌های سیاسی ترسیم کرد، اظهار کرد: در شهرهای بزرگ لیست‌های انتخاباتی جناح‌ها اهمیت زیادی دارد اما در شهرهای کوچک‌ افراد به صورت مستقل در انتخابات حضور می‌یابند و در برخی موارد اگر هم از حمایت جریانی بهره برده‌اند، بعدا خود این افراد از همراهی با آن جریان منصرف شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جریان‌های سیاسی کشور قادر به پاسخگویی به مطالبات جامعه نبوده‌اند، امکان شکل‌گریری جریان سوم وجود دارد. در حال حاضر برای مردم سوال است که دولت و مجلس در اختیار کدام جریان سیاسی است؟ مردم نمی دانند دولت در اختیار اصلاح‌طلبان است یا اصولگرایان و در مجلس، کدام جریان تصمیم‌گیر است. آیا احمدی نژادی‌ها هنوز در پست‌های خود هستند یا اصلاح‌طلبان جایگرین آنها شده اند؟ این مسائل موجب سرخوردگی و یاس مردم شده است و شاید شرایط را فراهم کند که جریانی از شعارهای تند استفاده کرده و نیروهای ریزش کرده دو جریان را جذب کند.

این فعال سیاسی همچنین با بیان اینکه به دلیل عملکرد دولت، مردم جذب شعارهای فعلی نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: در این شرایط جریانی با برنامه‌ها و شعارهای جدید و برنامه‌های محوری هم میتواند به جریان سوم تبدیل شود. دلسردی مردم از دو جریان اصلی کشور می‌تواند زمینه فعالیت را برای جریان سوم فراهم کند تا آنها با شعارهای جدید و نیروهای تازه کار و چهره‌های جدید وارد صحنه انتخابات شوند.

جلالی‌زاده درباره جریان منتسب به احمدی‌نژاد نیز تصریح کرد: احمدی نژادامتحان خود را پس داده است و بسیاری از مشکلات امروز ناشی از سوء‌مدیریت اوست. البته هنوز این جریان در طبقات پایین دست طرفدارانی دارد. طبقاتی که نگاه توسعه‌گرا نداشته و وعده افزایش یارانه آنها را جذب می کند. احمدی‌نژاد از این جهت برای این طبقات هنوز جذابیت دارد که شعار افزایش یارانه داده و آنها فکر می‌کنند کسی که یارانه را افزایش دهد، شق‌القمر کرده و یک منجی است. البته عملکرد دولت روحانی موجب زنده شدن احمدی‌نژاد شد و اگر دولت کارآیی لازم را داشت، احمدی‌نژاد برای همیشه از صحنه سیاسی کشور حذف می‌شد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: من معتقدم جریان احمدی‌نژاد نمی‌تواند جریان سوم باشد اما زمینه برای شکل‌گیری جریان سوم با شعارها و برنامه‌های جدید و نیروهای تازه وارد فراهم است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.