.

روایت جمهوری اسلامی از توئیت دردسرساز قالیباف

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 28352
 | 
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1400 - 12:36
روزنامه جمهوری اسلامی از نقش محمدباقر قالیباف در برهم خوردن برنامه تیم مذاکره کننده ایرانی در وین گلایه کرد.
روایت جمهوری اسلامی از توئیت دردسرساز قالیباف

 روزنامه جمهوری نوشت: خبر دستیابی ایران به نخستین محصول غنی‌سازی‌شده ۶۰ درصدی را به جای اینکه سخنگو یا رئیس سازمان انرژی اتمی یا رئیس‌جمهور آن هم به صورت رسمی اعلام کنند، همگی از یک توییت رئیس مجلس شنیدند.

نکته قابل تامل اینکه دولت و زیرمجموعه آن نه منشا خبر بلکه بدل به تاییدکننده خبر شدند! آن‌هم در حالیکه رئیس سازمان انرژی اتمی، قبلاً اعلام کرده بود که به طور همزمان در حال غنی‌سازی ۶۰ درصدی و ۲۰ درصدی اورانیوم هستیم.

ایران به غنی‌سازی ۶۰ درصد رسید

معاون سیاسی وزیر خارجه هم ۲۴ فروردین از آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی خبر داده بود. اینکه چرا محمد باقر قالیباف در کار یک سازمان دیگر مداخله کرده و اجازه نداده همانطور که آغاز خبر را سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه اعلام کرده، پایان‌بندی آن را هم خودشان اعلام کنند، نمی‌تواند تنها یک ذوق‌زدگی یا بی‌سلیقگی باشد.

به نظر می‌رسد دولت برای اعلام خبر قطعی رسیدن به غنی‌سازی ۶۰ درصدی برنامه‌ریزی یا زمان‌بندی خاصی با توجه به مصالح و ابعاد مختلف و پیچیده پرونده هسته‌ای داشته است؛ آنهم در حالیکه مذاکرات وین در جریان است. اما بعد از توئیت شتابزده رئیس مجلس، رئیس سازمان انرژی اتمی نیز خبر را تایید کرد. در این میان، نقش رسانه ملی هم مثل همیشه بی‌بدیل بود!

لینک کوتاهhttps://hodapress.ir/wp-admin/post-new.php

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.