طی گزارشی:

رای جبهه اصلاحات ایران به ابقای بهزاد نبوی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 33343
 | 
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1400 - 10:54
اعضای جبهه اصلاحات ایران به ابقای بهزاد نبوی در ریاست این جبهه رای دادند.
رای جبهه اصلاحات ایران به ابقای بهزاد نبوی

اصلاح‌طلبان در رای‌گیری دیشب جبههٔ اصلاحات ایران، بهزاد نبوی را با رأی اجماعیِ اعضای مجمع عمومی در سمت ریاست این جبهه برای سال دومِ فعالیت‌ها ابقا کردند.

جبهه اصلاحات همان سازوکار انتخاباتی است که جای شورای عالی سیاست گذاری را گرفت تا نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان باشد. در انتخابات اخیر هم تلاش بسیاری کرد تا فعالان سیاسی و احزاب این جریان را زیر یک سقف آورده و به یک تصمیم واحد برساند.

موفقیت اما حاصل نشد. رای جبهه اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری اخیر کناره‌گیری از مشارکت به بهانه نداشتن کاندیدا بود اما برخی احزاب اصلاح‌طلب می‌خواستند که شانس خود را امتحان کنند لذا این جبهه مجوز داد که هر کدام از احزاب با پرچم خود وارد شود. به این ترتیب سازوکار اجماع ساز آنها نتوانست روی عدم مشارکت در انتخابات اجماع کند.

انتخابات تمام شد اما کار سیاسی تمام نشده، از این رو شاهدیم که جبهه اصلاحات همچنان به کار خود ادامه می‌دهد و امیدوار است که در رقابت‌های آتی عملکرد بهتری داشته باشد. تشکیلی که اصلاح‌طلبان یک سال دیگر هم ریاست آن را به بهزاد نبوی سپرده‌اند ، قبل از هر کاری اما باید به فکر احیای سرمایه اجتماعی این جریان باشد./فردا

بیشتربخوانید:

نگاه‌ طرفداران بهزاد نبوی به مسائل کشور نوعی نگاه سیاه و سفید محض است

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.