طی گزارشی:

رئیس و اعضای هیأت رئیسه خانه احزاب آذربایجان شرقی انتخاب شدند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 32861
 | 
تاریخ انتشار: 15 دی 1400 - 10:03
با برگزاری نخستین جلسه شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی، رئیس و سایر اعضای هیأت رئیسه این نهاد در نخستین سال دوره جدید فعالیت خود انتخاب شدند.
رئیس و اعضای هیأت رئیسه خانه احزاب آذربایجان شرقی انتخاب شدند

در سال نخست فعالیت دوره‌ی جدید خانه‌ی احزاب آذربایجان شرقی که مدیریت آن بر عهده طیف اصلاح طلبان قرار دارد، حسن پورعظیم از مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی به‌ عنوان رئیس، رحیم جهانی از حزب موتلفه اسلامی به‌عنوان نائب رئیس، علی واعظی از کانون تربیت اسلامی به‌عنوان منشی، بهمن محمدپور از حزب همبستگی دانش آموختگان ایران به‌عنوان دبیر و علی فرضعلیزاده از انجمن اسلامی معلمان به‌عنوان خزانه‌دار خانه‌ی احزاب استان معرفی شدند.

در این جلسه همچنین اساسنامه‌ی مدیریت خانه احزاب به مدت یک سال از دوره قبلی به دوره جدید انتقال یافت.

رئیس جدید خانه احزاب آذربایجان شرقی در این جلسه با تاکید بر تلاش و برنامه ریزی برای تعیین تکلیف سریع آیین نامه های اجرایی این نهاد، گفت: متاسفانه به دنبال شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسات هیأت رئیسه و شورای اجرایی به تعویق افتاد که حتی این امر منجر به تشکیل با تأخیر مجمع عمومی خانه احزاب استان شد که امیدواریم با بهبود شرایط بتوانیم با بر برپایی منظم جلسات نسبت به تعیین تکلیف برخی فعالیت های عقب افتاده اقدام کنیم.

پورعظیم پیگیری برای تحویل ساختمان برای خانه احزاب آذربایجان شرقی را از برنامه‌های جدی این نهاد خواند و افزود: به دلیل برخی مشکلات اداری تحقق این امر میسر نشده که تلاش می‌شود با توجه به همدلی خوب اعضای هیأت رئیسه و شورای اجرایی در دوره جدید هرچه سریعتر نسبت به تعیین محل مناسبی برای این نهاد اقدام شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تشکیل کمیته های پنج گانه خانه احزاب استان خاطرنشان کرد: فعال ساختن این کمیته ها مطابق اساسنامه و بر پایه آیین نامه های مصوب یکی از برنامه های ما خواهد بود که قطعا میتواند به توسعه فعالیت های خانه احزاب در بخش های مختلف کمک کند.

لازم به ذکر است شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی ۱۱ نفر عضو دارد که پنج نفر آنان از بین طیف های اصولگرا و همین تعداد نیز از طیف های اصلاح طلب و یک نفر به طور مشترک از میان دو طیف انتخاب می شوند.

خانه احزاب آذربایجان شرقی، نهادی مدنی، غیردولتی دارای شخصت حقوقی مستقل، متشکل از نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی پروانه دار بوده و با هدف تلاش در جهت ایجاد فضای سالم و قانونمند سیاسی و تعمیق بینش سیاسی، ارتقاء و گسترش فرهنگ حزبی و فعالیت گروهی در جامعه در راستای اجرای اصل ۲۶ قانون اساسی فعالیت می کند.

اهتمام جهت تأمین امنیت فعالیت‌های سیاسی و نهادینه کردن آن در استان، تقویت روحیه تعاون و همکاری میان احزاب و گروه های سیاسی، اهتمام جهت تقویت بنیه مالی احزاب در چارچوب قوانین، دفاع از حقوق قانونی احزاب، حمایت علمی، آموزشی و اطلاع رسانی از احزاب، تلاش برای حاکمیت ضوابط قانونمند بر رقابت های سیاسی و پذیرش داوری بین احزاب و گروه های سیاسی از دیگر اهداف فعالیت خانه احزاب استان آذربایجان شرقی را تشکیل می‌دهد.

مطابق اساسنامه ریاست دوره ای خانه احزاب استان آذربایجان شرقی برای سال اول فعالیت آن در دومین دوره بر عهده طیف اصلاح طلب و در سال بعدی بر عهده طیف اصولگرا خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی خانه احزاب آذربایجان شرقی، در حال حاضر تعداد ۳۴ حزب و جمعیت سیاسی در خانه احزاب آذربایجان شرقی عضو هستند./ ایسنا

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.