در نخستین جلسه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور؛

رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بر صیانت و حفاظت از آرای مردم تاکید کرد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21242
 | 
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1398 - 09:56
رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور، پویایی، اشراف، بی‌طرفی و رعایت قانون را از اصول مورد توجه بازرسی و بازرسان انتخابات دانست و برصیانت و حفاظت از آرای مردم تاکید کرد.
رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بر صیانت و حفاظت از آرای مردم تاکید کرد

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا و پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، “علی طالبی” روز یکشنبه در نخستین جلسه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات در سال ۹۸ که با ریاست وی و با حضور تمامی اعضاء برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: انتخابات یکی از شاخص‌های مهم مردم سالاری دینی و تقویت حضور مردم در دوران حاکمیت و تضمین انسجام و اتحاد بین حاکمیت با مردم است.

وی بیان کرد: نظارت و بازرسی، اطمینان بخشی به صحت و درستی انتخابات است و بازرسی از آراء مردم و همچنین از تمام عوامل قانون مدار و کارآمد، انتخابات کشور را صیانت می کند.

نظارت و بازرسی منحصر به روز انتخابات نیست

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور تصریح کرد: نظارت و بازرسی منحصر به روز انتخابات نیست بلکه در تمام جریان انتخابات نمود و تبلور دارد؛ چرا که به تصریح قانون، نظارت بر اجرای قانون انتخابات از وظایف بازرسین منتخب وزیر کشور است، لذا پویایی، اشراف، بی‌طرفی و رعایت قانون از اصول مورد توجه بازرسی و بازرسان انتخابات است و بدیهی است بازرسی، از تک تک آراء مردم صیانت و حفاظت خواهد کرد.

طالبی اضافه کرد: تلاش تمام عوامل و مسئولان و متولیان کشور می بایست بر محور افزایش مشارکت مردم، سلامت و امنیت و قانونمداری در برگزاری انتخابات باشد.

بازرسی استان‌ها تمامی اقدامات نامزدها را نظارت و در صورت تخلف مستند و گزارش کنند

وی در ادامه به بیان برخی از انتظارات از شبکه بازرسی پرداخت و عنوان کرد: بازرسی استان‌ها تمامی اقدامات داوطلبان و طرفداران، دستگاه‌ها و عوامل دولتی و ساختارهایی که ممنوعیت دخالت در انتخابات را دارند، را نظارت و در صورت تخلف مستند و گزارش کنند.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور افزود: آموزش تمام عوامل بازرسی انتخابات (هیأت‌های استانی و شهرستانی) طی دو ماه آینده می‌بایست پایان پذیرد.

هیات‌های استانی نسبت به نامه‌های صادره اقدامات خود را تسریع کنند

طالبی خاطرنشان کرد: هیأت‌های استانی نسبت به نامه‌های صادره از سوی این مرکز و هیأت بازرسی انتخابات، اهتمام ویژه و اقدامات را تسریع کنند.

بر همین اساس و با توجه اینکه نظارت بر جریان انتخابات نیاز به حضور بازرسان دارد، امسال نسبت به سنوات گذشته هیأت های بازرسی ۳ ماه زودتر تشکیل شد و احکام آقایان مسعود نصرتی، ستار کیان ارثی، خسروی، یزدان یاسینی و حسن فرخی به عنوان اعضای هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور از سوی رئیس هیات صادر گردیده است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.