طاهرنژاد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

دیکته کردن تغییرات در هیأت رئیسه شورای شهر از بیرون، خیلی نافذ نیست/ شورای هماهنگی اصلاحات بحث‌های انتخاباتی را آغاز کرده است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21045
 | 
تاریخ انتشار: 03 شهریور 1398 - 10:08
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اینکه کسانی از بیرون بخواهند دیکته کنند که تغییرات در ترکیب هیات رئیسه شورای شهر صورت گیرد، خیلی نافذ نیست.
دیکته کردن تغییرات در هیأت رئیسه شورای شهر از بیرون، خیلی نافذ نیست/ شورای هماهنگی اصلاحات بحث‌های انتخاباتی را آغاز کرده است

به گزارش هداپرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه عملکرد و سازوکار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در سه انتخابات گذشته موفق بوده است، گفت: در حال حاضر با وجود همه نقدهایی که به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود، این نهاد تنها مرجع مورد اعتماد اصلاح‌طلبان است و سازوکاری که این شورا تعیین کرده است در سراسر کشور توسط اصلاح‌طلبان تبعیت می‌شود.

طاهرنژاد خاطرنشان کرد: سازوکاری که در انتخابات پیش رو بنا است گرداننده اصلاح‌طلبان در امر انتخابات باشد، همین سازوکاری است که در سراسر کشور تصویب کرده است؛ از این رو معتقدم اصلاح‌طلبان در کنار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تشکیلات موازی ایجاد نمی‌کنند در اردوگاه اصلاحات تا دو صدا بلند نشود و با سازوکار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان وارد بحث انتخابات سال جاری می‌شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا حزب کارگزاران در ائتلاف با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان وارد انتخابات می‌شود، تصریح کرد: قطعاً حزب کارگزاران سازندگی در ائتلاف با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان است و از این به بعد هم با این نهاد ائتلاف می‌کنیم. نماینده حزب ما -آقای راد- به طور مرتب در جلسات شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان شرکت می‌کند و علاوه بر این، عضو دیگری به عنوان شخصیت حقیقی در این نهاد حضور دارد؛ از این سو ما در چارچوب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان وارد انتخابات می‌شویم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره زمزمه‌های برخی اصلاح‌طلبان برای تغییر هیأت رئیسه شورای شهر تصریح کرد: انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر یک موضوع درون شورایی است، اینکه از بیرون کسانی بخواهند دیکته کنند که تغییرات در ترکیب هیات رئیسه صورت گیرد، خیلی نافذ نیست؛ از این سو معتقدم تغییرات خیلی جدی در ترکیب هیات رئیسه شورای شهر صورت نمی‌گیرد.

طاهرنژاد افزود: ترکیب فعلی هیات رئیسه شورای شهر طی دو سال گذشته جواب داده است و معتقدم در سال سوم هم با این ترکیب می‌توانند شورای شهر را اداره کنند. شورای شهر فعلی تاکنون کم‌مسئله و بی‌حاشیه بود و ترکیبی که توانسته است موفق و بی‌حاشیه باشد، نمی‌تواند اعضای هیات رئیسه را مجاب به تغییر و تحولات در شورای شهر کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه ادامه گفت: زمانی که ترکیب نارسا و ناموفق است حتماً باید برای ترمیم آن فکری کرد اما در خصوص هیات رئیسه شورای شهر فعلی اینگونه نیست.

وی درباره فعالیت‌های انتخاباتی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار کرد: این شورا پذیرفته است در غالب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان فعالیت‌های انتخاباتی خود را انجام دهد، بنابراین خودش به صورت مستقل وارد انتخابات نخواهد شد، بلکه کمک خواهد کرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بتواند وظایف خودش را به درستی انجام دهد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.