آرمین:

دین نمی تواند به ساحت های اجتماعی بی تفاوت باشد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21328
 | 
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1398 - 14:31
فعال اصلاح طلب با بیان اینکه درک ما از نسبت دین با جامعه متاثر از نگاه ما به تعریف انسان و رابطه آن با جامعه است، گفت: اگر هدف دین رستگاری انسان است؛ پس نمی تواند نسبت به ساحتهای اجتماعی انسان بی تفاوت بوده باشد.
دین نمی تواند به ساحت های اجتماعی بی تفاوت باشد

به گزارش هداپرس به نفل از ایرنا و کمیته اطلاع رسلانی حزب توسعه ملی ایران اسلامی، “محسن آرمین” روز پنجشنبه در جلسه آموزشی این تشکل اصلاح طلب در تشریح مرامنامه حزب، گفت: در جامعه ما حزب باید تکلیفش را با جایگاه دین در کشور و نسبت دین با جامعه مشخص کند.
‌وی تاکید کرد: درک ما از نسبت دین با جامعه متاثر از نگاه ما به تعریف انسان و رابطه آن با جامعه است و نیازمند تعاریف دقیق از حوزه خصوصی و عمومی در جامعه هستیم.
این فعال اصلاح طلب، گفت: ایمان مربوط به حوزه خصوصی و عقاید و احکام اجتماعی دین مربوط به حوزه عمومی است و اجرا یا اجرا نکردن آن در جامعه قابل بحث است.
آرمین یادآور شد: بی توجهی به ظلم در جامعه، بی توجهی به الزام عقلی آن و از نگاه اسلام، گناه شرعی است.
وی اظهار داشت: اگر هدف دین رستگاری انسان است؛ پس نمی تواند نسبت به ساحتهای اجتماعی انسان بی تفاوت بوده باشد.
آرمین تاکید کرد: با تقویت عرصه عمومی اجتماع و عرصه مدنی می توان از دست اندازی به حقوق شهروندان و حوزه خصوصی آنها جلوگیری کرد.
نخستین دوره آموزشی حزب توسعه ملی ایران اسلامی با حضور کادر و اعضای این حزب توسط ارگان آموزش برگزار شد.
در این جلسات؛ مرور مرامنامه حزب توسط محسن آرمین و تبیین موضوعات مطروحه در مرامنامه و تطبیق آن با شرایط تاریخی، جاری و آینده کشور از مسائل مهم مطروحه در این دوره آموزشی بود.
ادامه دوره های آموزشی برای اعضای حوزه های استانی حزب توسعه ملی ایران اسلامی از جمله برنامه های کمیته آموزش حزب خواهد بود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.