دبیر کل حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران:

دولت ۵۰ درصد هزینه های احزاب را تقبل کند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 16105
 | 
تاریخ انتشار: 14 آبان 1397 - 11:19
احمدشریف از عدم دریافت یارانه حزب متبوعش خبر داد و گفت: مبلغ یارانه احزاب پاسخگوی یک ماه اجاره بهای تشکل های سیاسی نیست. اگر خواهان فعالیت احزاب هستیم باید ۵۰ درصد هزینه های آنها را دولت تقبل کند.
دولت ۵۰ درصد هزینه های احزاب را تقبل کند

به گزارش هدا پرس، وی در مورد تطبیق حزب متبوع خود با قانون جدید احزاب افزود: این حزب در دهم آذر سال 96 کنگره خود را برگزار کرد و یک ماه قبل پرونده حزب همبستگی دانش آموختگان ایران در کمیسیون ماده 10 مطرح و تکمیل شد و فرآیند برگزاری کنگره و صلاحیت منتخبان مورد تایید کمیسیون ماده 10 وزارت کشور قرار گرفت.

دبیر کل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران در مورد دریافت یارانه احزاب اظهار کرد: علیرغم اینکه عضو شورای مرکزی خانه احزاب و هیئت رییسه خانه احزاب هستم اما هنوز حزب همبستگی دانش آموختگان ایران یارانه خود را دریافت نکرده است. به نظر می رسد در فهرست ارسالی وزارت کشور برای خانه احزاب نام حزب همبستگی دانش آموختگان ایران در لیست اولیه نبوده است و منتظر تکمیل لیست احزاب مورد تایید وزارت کشور هستیم.

«شریف» در مورد میزان یارانه اختصاص یافته به هر یک از احزاب و تشکل های مورد تایید کمیسیون ماده 10 احزاب (7 میلیون و 600 تومان) اظهار کرد: این مبلغ به اندازه ۲ ماه اجاره بهای دفتر احزاب نیست و ماهانه فقط 4 میلیون تومان بابت اجاره بها پرداخت می کنیم.

این فعال سیاسی یادآور شد: این مبلغ هیچ کمکی به فعالیت احزاب و حضور آنها در نظام سیاسی کشور نمی کند تا احزاب بتوانند در فضای کشور پا بگیرند و به رسالت خود عمل کنند.

وی اظهار داشت: در صورتی که بخواهیم احزاب فعالیت واقعی خود را در فضای سیاسی و اجتماعی کشور داشته باشند باید 50 درصد از هزینه های احزاب را دولت تقبل کند و از سوی دیگر عدم جا افتادن حق عضویت میان اعضای احزاب از جمله مشکلات پیش روی آنهاست و این امر نیز یکی از دلایل کمبود درآمد احزاب محسوب می شود.

دبیر کل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران خاطرنشان کرد: از سوی دیگر احزاب از فعالیت های اقتصادی منع شدند و به همین جهت کمک های دولت برای فعالیت احزاب و عمل به تکالیف شان بسیار راهگشا است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.