میرلوحی:

دولت باید برنامه‌های خود را با جنگ اقتصادی تطابق دهد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21179
 | 
تاریخ انتشار: 09 شهریور 1398 - 09:27
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت باید برنامه‌های خود را با جنگ اقتصادی موجود تطابق دهد؛ در این راستا باید توان و ظرفیت دیپلملتیک خود را حفظ کند.
دولت باید برنامه‌های خود را با جنگ اقتصادی تطابق دهد

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی در گفت‌و گو با ایسنا،‌اظهار کرد: برای سال پیش رو و آینده چالش‌های ششگانه‌ای مشخص شده است. اقتصاد، درآمد، اشتغال، رفع آسیب های اجتماعی رفع مشکلات هسته ای و رفع مشکلاتی که ترامپ ایجاد کرده است از جمله آن است.

وی ادامه داد: دولت در دو سال باقی مانده از عمر خود باید با دقت و کار کارشناسی تلاش کند تا این مطالبات محقق شود و برای هرکدام از آن‌ها بهترین اتفاق بیافتد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: امروز شرایط اقتصادی جامعه خیلی سخت است؛ بخصوص آنکه آثار سنگینی از ناکامی‌ها در حوزه اشتغال بر بخش‌های مختلف جامعه باقی مانده است.

وی در ادامه یادآور شد: در مرحله اول دولت باید به روش‌های مختلف رکود بازار را بر طرف کند و به رفع مشکلات اقتصادی کشور کمر ببندد. وقتی بازار از رکود خارج شود، رونق، صادرات و رشدی که پیش از این در برنامه‌های اقتصادی پیش‌بینی شده بود محقق می‌شود.

میرلوحی با تاکید بر ضرورت توجه تحقق چشم‌انداز و برنامه‌های توسعه‌ای گفت: دولت باید برنامه‌های خود را با جنگ اقتصادی موجود تطابق دهد؛ در این راستا باید توان و ظرفیت دیپلملتیک خود را حفظ کند و این توانایی را نیز بیش از پیش ارتقاء دهد تا بتواند مزاحمت‌های ترامپ را رفع و رجوع کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال انتخابات مجلس را خواهیم داشت و سال حساسی است هر حرکت دولت روی امید مردم و میزان مشارکت در انتخابات تاثیر می‌گذارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت باید از توان، امکانات و آبرویش استفاده کند تا از یک طرف مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کند، از طرفی مشکلات و مطالبات مردم را محقق کند و از طرف دیگر فضا را نیز برای رقابت سالم تمام چهره‌های سیاسی آماده کند.

وی در پایان گفت: با تحقق موضوعاتی که مطرح کردم مجلسی نیرومند و آبرومند با ظرفیت اجتماعی کافی شکل خواهد گرفت؛ در این صورت تا پایان عمر دولت فعلی هم دولت روحانی سود می‌برد و هم در پرتو چنین مجلسی مردم از شرایط بهتری بهره‌مند می‌شوند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.