حزب‌الله عراق:

در هیچ دولتی مشارکت نمی‌کنیم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 32824
 | 
تاریخ انتشار: 07 دی 1400 - 10:30
گردان‌های حزب‌الله عراق، آمریکا و سازمان ملل را به مداخله در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور متهم کرد.
در هیچ دولتی مشارکت نمی‌کنیم

گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای آمریکا و سازمان ملل را به مداخله در روند انتخابات پارلمانی دهم اکتبر این کشور متهم کرد.

در این بیانیه آمده است: آنچه در انتخابات پارلمانی اخیر رخ داد، بزرگترین تقلب و فریب در تاریخ معاصر ملت عراق است و احزابی که حقوق مردم عراق را به نفع خود مصادره کردند، مورد حمایت ائتلاف شیطانی صهیونیستی ـ آمریکایی ـ‌سعودی‌ قرار گرفتند تا با به زانو درآوردن عراقی‌ها در مقابل اراده‌های بدخواهانه، دستور کار شیطانی خود را اجرا کنند.

گردان‌های حزب‌الله همچنین اعلام کرد: کمیساریای عالی انتخابات عراق قبل، حین و بعد از انتخابات توسط این طرف‌ها به ویژه سفیر آمریکا در بغداد و جنین هنیس پلاسخارت، رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق (یونامی) به بدترین شکل ممکن مورد سوء استفاده قرار گرفت.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: این مسئله باعث شد که دادگاه عالی فدرال علی‌رغم وجود شواهد ارائه شده توسط گروه‌ها و احزاب مخالف مبنی بر تقلب در انتخابات، در مقابل این طرف‌های متخاصم با آرمان ملت عراق تسلیم شود و نتایج انتخابات را تایید کند.

در این بیانیه همچنین آمده است: گردان‌های حزب‌الله با تاکید بر موضع ثابت خود اعلام می‌کند که در هیچ دولتی مشارکت نکرده و نخواهد کرد، اما به منزله دژی نفوذ ناپذیر برای دفاع از ملت عراق و نیروها و نمادهای ملی آنها در برابر استکبار جهانی و عوامل آن باقی خواهد ماند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که دادگاه فدرال عراق عصر دوشنبه در جلسه‌ای شکایت ارائه شده از سوی هادی العامری، رهبر ائتلاف الفتح عراق درباره نتایج انتخابات پارلمانی را رد کرد.

همچنین چارچوب هماهنگی شیعیان عراق نیز پس از صدور حکم دادگاه فدرال خواستار برگزاری نشستی میان اعضای این چارچوب درباره این حکم شد.

طبق اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق، فراکسیون «صدر»، وابسته به مقتدی صدر با ۷۳ کرسی در رتبه اول، ائتلاف «تقدم» (که از بزرگترین ائتلاف اهل سنت محسوب می‌شود) با ۳۷ کرسی در رتبه دوم، ائتلاف «دولت القانون» به رهبری نوری مالکی با ۳۳ کرسی در رتبه سوم قرار گرفتند.

پس از اعلام این نتایج هادی العامری رهبر ائتلاف الفتح به آن اعتراض و شکایتی را در این باره به دادگاه فدرال عراق ارائه کرد./ ایسنا

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.