بهرام نیا:

حضور نیروهای آمریکایی در خلیج فارس خود عامل افزایش تنش در منطقه است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20715
 | 
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1398 - 08:53
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس به دنبال قدرت‌نمایی در آب‌های منطقه هستند گفت: تلاش آمریکا برای برقراری امنیت در خلیج فارس تحت عنوان طرح امنیت دریایی برخلاف قوانین بین المللی بوده و راه به جایی نخواهد برد.
حضور نیروهای آمریکایی در خلیج فارس خود عامل افزایش تنش در منطقه است

به گزارش هداپرس حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تلاش آمریکا برای اجرای طرح امنیت دریایی در خلیج فارس بیان کرد: تامین امنیت در خلیج فارس به عهده کشورهای حوزه خلیج فارس و عمدتا مربوط به کشور ایران است. تنگه هرمز در حریم آب‌های ایران قرار داشته و گلوگاهی برای عبور و مرور به منطقه است.

وی در ادامه اظهار کرد: آمریکا و انگلیس به دنبال قدرت‌نمایی در آب‌های منطقه هستند اما در مجموع راه به جایی نخواهند برد؛ چراکه برقراری امنیت خلیج فارس برعهده ایران است و ایران هم از لحاظ سازوکار نظامی و هم از لحاظ نیروی انسانی این توانایی را دارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: تلاش آمریکا برای برقراری امنیت در خلیج فارس تحت عنوان طرح امنیت دریایی برخلاف قوانین بین المللی بوده و راه به جایی نخواهد برد.

وی در ادامه تاکید کرد: حضور ناوها و نیروهای آمریکا با ادعای تامین امنیت در منطقه بی معناست و به عبارت دیگر این حضور خود عامل ناامنی منطقه است. کشورهای حاشیه خلیج فارس و از جمله ایران خود توانایی برقراری امنیت در خلیج فارس را دارند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.