در شورای عالی اراده برای نظرخواهی و مشورت با تمامی گروه‌ها و احزاب اصلاح طلب وجود دارد؛

حضرتی: از عارف دیکتاتوری بعید است/ کواکبیان: محور اصلاحات باید احزاب باشند نه افراد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 3489
 | 
تاریخ انتشار: 28 تیر 1396 - 10:51
الیاس حضرتی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مورد انتقاداتی که برخی احزاب افراد و گروههای اصلاح طلب به عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان دارد گفت: وقتی یک جمعی متشکل از سلایق مختلف تشکیل می‌شود دو راه بیشتر وجود ندارد یک راه این است که تکی و متفرق عمل کنند و راه دیگر این است که جمعی کار کنند.
حضرتی: از عارف دیکتاتوری بعید است/ کواکبیان: محور اصلاحات باید احزاب باشند نه افراد
به گزارش هدا پرس به نقل از عصر ایران؛ نماینده مردم تهران در مجلس گفت: همه دوستان اتفاق نظر دارند که باید کار جمعی انجام داد یعنی باید یک انسجام و تشکیلات و مجموعه‌ای باشد که امور را سامان دهد و در این مورد هیچ اختلاف نظری وجود ندارد ولی در مورد شکل کار ممکن است متناسب با زمان‌های مختلف نظر‌ها تغییر کند و شکل آن ابعاد مختلفی پیدا کند.

عضو کمیسیون اقتصادی بیان کرد: در مورد شکل آن جلو‌تر از همه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اطلاعیه داد و از همه خواست نقد دلسوزانه و پیشنهادات دلسوزانه خود را مطرح کند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: تجربه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تجربه موفقی است و نتیجه آن در انتخابات شورا‌ها این بود که در تهران ۲۱ نفر رای آوردند و نتیجه خوبی داشت، علی رغم اینکه لیست‌های متفرقه زیادی درانتخابات شورا‌ها مطرح بود اما مردم تیزبینانه به ۲۱ لیست نفره‌ای که از طرف شورا اعلام شده است اعتماد کردند و رای دادند.

حضرتی با اشاره به رای مردم در انتخابات مجلس به لیست مورد تایید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بیان کرد: در کلیت این تجربه، تجربه خوبی است و اگر در مسائل خرد و جزیی کسانی نقد و انتقاداتی دارند می‌توانند این نقد‌ها و پیشنهادات رامطرح کنند و قطعا متولیان امور با جان و دل این نقد‌ها را می‌پذیرند.

وی در پاسخ به این سوال که عدم توجه به این انتقادات توسط شورای عالی تا چه اندازه باعث چنددستگی در بین اصلاح طلبان می‌شود گفت: ما اصلا نگران چنددستگی نیستیم چرا که باب ارایه پیشنهادات و انتقادات را باز گذاشته‌ایم و به این طریق از بروز چنددستگی در بین احزاب و گروههای اصلاح طلب پیشگیری می‌کنیم.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد با بیان اینکه در شورای عالی اراده برای نظرخواهی و مشورت با تمامی گروه‌ها و احزاب اصلاح طلب وجود دارد گفت: نگاه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هیچگاه بالا به پایین نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند عملکرد شورای عالی به گونه‌ای دیکتاتورانه است گفت: از آقای عارف دیکتاتوری بعید است و ما مرتب جلسات مختلفی را در این زمینه با احزاب و گروه‌ها برگزار کردیم و از این بابت نیز مشکلی نداریم.

حضرتی در مورد اینکه آیا سازوکار شورای عالی را بهترین سازوکار رهبری جریان اصلاحات در حال حاضر می‌دانید گفت: ذات کار جمعی همین است ولی کار بسیار پسندیده و خوبی است و قطعاً همیشه کار جمعی مورد نقد برخی قرار می‌گیرد و تفاوت اصلاح طلبان و بقیه این است که بسیار نقدپذیرند و باب نقد همیشه در جریان اصلاحات باز است.

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیرکل حزب مردم سالاری نیز دراین رابطه گفت: من معتقدم اصلاح طلبان باید به سمت محوریت احزاب اصلاح طلب حرکت کنند و نه افراد اصلاح طلب.

وی با اشاره به پیشنهاد حزب مردم سالاری در این زمینه اظهارداشت: ما گفته‌ایم مرجعیت باید شورای هماهنگی باشد.

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.