عضو شورای مرکزی حزب موتلفه:

جوان‌گرایی در حزب موتلفه اسلامی تدریجی است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 32571
 | 
تاریخ انتشار: 10 آذر 1400 - 11:07
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: جوان گرایی در حزب موتلفه امری تدریجی است و ما از تجربیات بنیانگذاران حزب و افرادی که تجربیات زیاد دارند، استفاده کرده و به تدریج این تجربیات را به جوانان منتقل می‌کنیم.
جوان‌گرایی در حزب موتلفه اسلامی تدریجی است

حسین انواری در نشست خبری سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه از برگزاری سیزدهمین اجلاس مجمع عمومی این حزب هجدهم آذرماه با شعار «تحزب، جامعه و دولت اسلامی» در شهر مقدس قم خبر داد و گفت: مجمع عمومی هر سه سال برگزار می‌شود و در این مجمع گزارش عملکرد سه ساله حزب موتلفه ارائه خواهد شد و دستاوردهای به دست آمده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رییس ستاد برگزاری سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی، افزود: مجموعه ای از دبیران استان‌ها و مراکز در این مجمع حضور دارند. در این مجمع، شورای مرکزی، مشاوران شورا، دبیر اجرایی و دبیرکل بعدی حزب مشخص و با توجه پیش نویس ارائه شده، خط مشی آینده این تشکل اصولگرا تعیین می‌شود.

انواری ادامه داد: حزب تلاش دارد ارتباط امت و امامت را برقرار کند، نظام ما نظام ولایی است و حزب موتلفه در طول این مدت در راستای هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و تبیین این ارتباط با امامت شکل گرفته است.

وی، یادآور شد: حزب موتلفه معتقد است مردم سالاری در نظام اسلامی، بدون تحزب امکان پذیر نیست. مردم سالاری یعنی رعایت قانون و اجتماع مردم که دو روی سکه هستند.

انواری با اشاره به تقویت ادبیات مبنایی انقلاب و همچنین توسعه ارزش‌های اسلامی به عنوان یکی از اهداف حزب موتلفه تصریح کرد: یکی از کارکردهای حزب سرمایه‌گذاری و کادرسازی و هدایت افراد در جامعه برای تحقق اهداف نظام اسلامی براساس هدایت‌های رهبر انقلاب است. تلاش می‌کنیم پیام رهبر انقلاب را توسعه و انتقال دهیم تا مردم سالاری دینی را تبیین کنیم تا افکار عمومی در تقویت این اهداف بتوانند نقش داشته باشند و مبنای جاری شدن آموزش‌های دینی و شناسایی اهداف اسلامی باشیم.

رییس ستاد برگزاری سیزدهمین مجمع اجلاس عمومی حزب موتلفه، وحدت و همگرایی مردم با نظام را از اهداف دیگر حزب موتلفه عنوان کرد و افزود: همچنین نظارت یکی دیگر از وظایف احزاب محسوب می‌شود و این نظارت در واقع مدافع منافع مردم و تامین نیاز آنهاست و حزب مراقبت می‌کند برای اینکه از مسیر خارج نشویم قانون درست اجرا شود.

وی در مورد نگاه دولت‌ها به تحزب، گفت: در شرایط فعلی نتوانستیم حزب را تقویت کنیم و احزاب شناسنامه‌دار کم هستند. موتلفه از جمله احزابی است که از پشتوانه قوی برخوردار بوده و قدمت آن به پیش از انقلاب می‌رسد و این نشان دهنده ثبات و استحکام آن است.

انواری در ادامه عنوان کرد: متاسفانه در کشور ما احزاب به شکل فصلی در ایام انتخابات خودنمایی می‌کنند. بیشتر این قبیل فعالیت‌ها که از سوی احزاب بدون شناسنامه قانونی صورت می‌گیرد، اداره کشور را دستخوش نوسان می کند بطوریکه از ظرفیت‌های نظام نمی‌شود به خوبی استفاده کرد. در حالی که احزاب می توانند پشتوانه خوبی برای انتصاب افراد شایسته و پاسخگوی نیاز مردم باشند. معتقدم احزاب در شرایط حاضر، حضوری کمرنگ داشته و دولت‌ها با احزاب خیلی همراهی ندارند.

این فعال اصولگرا درباره حضور سایر کشورها در اجلاسیه سیزدهم حزب موتلفه، گفت: برای تمام کشورهایی که با آنها تعامل داریم، دعوت نامه ارسال شده و از گروه‌های خارجی و یا نمایندگان و سفیران آنها در این مجمع حضور خواهند داشت که می‌توان به مقاومت لبنان و حزب کمونیست چین اشاره کرد.

وی، جوان گرایی را یکی از اهداف حزب موتلفه اسلامی توصیف کرد و گفت: در حزب موتلفه جوان گرایی امری تدریجی است و ما از تجربیات بنیانگذاران حزب و افرادی که تجربیات سالیان زیاد دارند، استفاده کرده و به تدریج این تجربیات را به جوانان منتقل می‌کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت:‌ موتلفه تلاش می‌کند استعدادها و ظرفیت‌های جوان را جذب کرده و در کنار حرکت با حزب، تجربیات قدما را به آنها منتقل کند. بسیاری از اعضای حزب از توانمندی و استعداد بالایی برای مسندهای مختلف در اداره کشور و یا استانداری برخوردار هستند و همگی دارای تحصیلات عالیه و یا حوزوی و تجربیات خوب در مدیریت‌های مختلف هستند./ ایرنا

بیشتربخوانید:

حزب موتلفه با ۵ نامزد در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کند

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.