از تجاوز مرگبار به دختر ۱۰ ساله تا پختن کودک برای مادرش؛

جنایت‌های باورنکردنی داعش در قبال زنان ایزدی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2796
 | 
تاریخ انتشار: 08 تیر 1396 - 10:44
یک نماینده پارلمان عراق می گوید تروریست های داعش یک بچه را بدون اطلاع خوراک مادرش کرده اند و به یک دختر بچه ۱۰ ساله تا دم مرگ در مقابل خانواده اش تجاوز کرده اند.
جنایت‌های باورنکردنی داعش در قبال زنان ایزدی
 به گزارش  هدا پرس به نقل از ایندیپندنت، ویان دخیل، سیاستمدار معروف ایزدی است که از جنایت های وحشتناک داعش نسبت به ایزدی های عراق سخن می گوید.
او در گفتگو با شبکه مصری «اکسترا نیوز» گفت: «یکی از زنانی که ما کمکش کردیم تا پس از نجات از داعش خودش را بازیابی کند گفت مدت سه روز بدون آب و غذا در یک زیرزمین نگهداری می شد. پس از آن، آنها یک بشقاب برنج و گوشت به او دادند. او غذا را خورد چون که گرسنه بود. وقتی غذایش را تمام کرد، آنها به او گفتند که ما پسر یک ساله ات را که از تو گرفتیم بودیم پختیم و این چیزی است که خوردی».
این اظهارات باعث شد تا اشک های مجری مصری سرازیر شود.
خانم دخیل درباره سرنوشت یکی دیگر از زنان ایزدی گفت: «یکی از دختران می گفت که آنها شش خواهرش را گرفتند. خواهر کوچک تر او، یک دختر ده ساله، تا دم مرگ و در پیش چشم پدر و خواهرانش مورد تجاوز قرار گرفت. او ده سالش بود».
گفته می شود نزدیک به ۱۰ هزار ایزدی در جریان حملات داعش در سراسر عراق در اوت ۲۰۱۴ کشته یا اسیر شدند.
تروریست های داعش با این اقلیت رفتاری تحقیرآمیز داشتند. بسیاری از زنان ایزدی به عنوان برده جنسی نگه داشته شدند و دیگران در گورهای جمعی پیدا شدند.
ماه می، ملجه «پی‌ال‌او‌اس مدیسین» تخمین زد که از ۹۹۰۰ ایزدی اسیر شده به دست داعش در دو سال پیش، ۳۱۰۰ نفر کشته شدند که برخی از آنها با روش های وحشیانه همچون سربریدن رخ داده است. بسیار از اسیران هم همچنان مفقود هستند.
در همان دوره بود که خانم دخیل با یک سخنرانی تاثربرانگیز در پارلمان عراق توجه جهانیان را به افراد این اقلیت که در سنجار محاصره شده بودند جلب کرد.
برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.