عبدخدایی:

جناح‌ها نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 28027
 | 
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1400 - 11:35
دبیرکل جمعیت فداییان اسلام گفت: مردم با طیف چپ و راست کاری ندارند جناح‌ها هم نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند و دعوای اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نه خدمت به مردم بلکه بر سر پست و مقام است.
جناح‌ها نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا، محمدمهدی عبدخدایی گفت: نتوانستیم جامعه را به بالندگی برسانیم تا هر فردی نسبت به انتخاب یک شخص مسوول باشد. وقتی لیست ۳۰ نفره ارایه می‌دهند مردم از کجا می خواهند آنها را بشناسند؟ نتوانستیم مردم را به بالندگی برسانیم.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام ادامه داد: مردم باید خودشان تشخیص دهند و به نمایندگانی رای دهند که خودشان انتخاب می‌کنند. من با این موضوع  مخالفم که یک شخصیت یا جریانی ۳۰ نفر را معرفی کند بگوید به این افراد رای دهید.

عبدخدایی افزود: امام خمینی (ره) خطاب به نمایندگان فرمودند که شما وکیل مردم هستید نه قیّم آنها. در این دوره از نمایندگان مجلس چند نفر شبیه بهشتی یا باهنر وجود دارند؟ مجلس سال ۱۳۲۹ و انتخابات دوره شانزدهم را ارزیابی کنید. نمایندگانی که آن زمان به مجلس رفتند چه کسانی بودند؟ یکی از آنان مصدق بود. با او موافق نیستم اما شخصیت، فهم و دانش او و آیت الله کاشانی را نمی‌توانم انکار کنم.

وی یادآور شد: آن زمان ملیّون ۸ نماینده داشتند دانش آنها را با نمایندگان امروز مقایسه کنید. چه کسانی وارد مجلس شده اند؟ هنوز نمایندگان دور اول مجلس بهترین هستند و  بسیاری از قوانینی که تصویب کردند تا به امروز زنده است. آنها صنفی بودند و دکتر و مهندس نبودند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.