احمدی نژاد هم ثبت نام کرد.

ثبت نام 197 نفر/ حضور چهرهای سیاسی شناخته شده…

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1035
 | 
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1396 - 14:28
روز گذشته با دستور وزیر کشور ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شد. و با ثبت‌نام ۱۲۶ داوطلب به پایان رسید.به گزارش ایسنا، ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور آنجام می‌شود و تا روز ۲۶ فروردین به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد
ثبت نام 197 نفر/ حضور چهرهای سیاسی شناخته شده…

امروز چه کسانی ثبت‌نام کردند؟

مسعود زریبافان معاون محمود احمدی‌نژاد  از اولین کسانی بود که امروز  نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد.

مسعود زریبافان اظهار کرد: در دولت خود مصمم هستم که تمامی محاسن دولت های گذشته را مورد استفاده قرار دهم و مشکلات آنها را برطرف نمایم.

به گزارش  هدا پرس به نقل از ایسنا، مسعود زریبافان معاون احمدی نژاد صبح امروز پس از اعلام کاندیداتور و ثبت نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی از لحاظ ساختار و قوانین هیچ کمبودی وجود ندارد، اظهار کرد: عدم اجرای دقیق قوانین باعث ایجاد مشکلات مختلف در جامعه شده است.

وی توزیع ناعادلانه منابع و وجود رانت را علت بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی و بیکاری عنوان کرد و بیان کرد: برای رفع فقر و بیکاری تنها اقدام لازم، توزیع عادلانه منابع و مبارزه با پدیده شوم فساد و تبعیض است.

زریبافان خاطر نشان کرد: برای حل مشکل فساد، جمهوریت نظام باید آنگونه که هست در انتخابات و با انتخاب مسئولین واجد شرایط و لایق تحقق پیدا کند. اگر مسئولین مردمی باشند و با دردها و مشکلات مردم آشنا بوده و دلسوزی و پاکدستی و مبارزه با رانت و فساد از ویژگی های آنها باشد، همه مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قول می دهم در دولت خود مصونیت سیاسی و قضائی مدیران را بردارم، درباره ویژگی های دولت خود اظهار کرد: من معتقدم که در گذشته و دولت های مختلف خدمات زیادی به کشور شده است و این دولت ها محاسن و معایبی داشته اند در همین زمینه من مصمم هستم که تمامی محاسن دولت های گذشته را مورد استفاده قرار دهم و مشکلات آنها را برطرف نمایم.

رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم ارائه گزارش تحقیق و تفحص از این بنیاد در دولت قبل خاطر نشان کرد: علت طولانی شدن عدم ارائه گزارش تحقیق و تفحص این بود که من برای عدم ایجاد مشکل برای بنیاد از خودم دفاع نکردم و در نهایت نیز طی جلساتی که در کمیسیون های مربوط برگزار شد، پرونده مخدومه اعلام شد و مجلس نیز طی نامه ای اعلام کرد که در تحقیق و تفحص از بنیاد شهید هیچ تخلفی صورت نگرفته است.

زریبافان اظهار کرد: در دوران مدیریت من هیچ کدام از مدیران منصوب من مرتکب تخلفی نشده اند.

وی در پایان علت منتشر نشدن گزارش مربوط به تحقیق و تفحص از بنیاد شهید را عدم به حد نصاب نرسیدن درخواست تحقیق و تفحص در کمیسیون مربوطه عنوان کرد.

* حمید بقایی داوطلب دیگری بود که برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به همراه  محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

بقایی پیش از ثبت نام گفت: اگر رد صلاحیت شوم در هر شرایطی قول میدهم به قانون  تمکین کنم.

بقایی پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری تاکید کرد که حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در دستور کار وی خواهد بود.

به گزارش  هدا پرس به نقل از ایسنا، حمید بقایی در جمع خبرنگاران ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه خدا را شاکرم که امروز دراینجا حضور دارم و خود را برای پذیرش مسئولیت بزرگ آماده کرده ام، اظهار کرد: ایران سرزمینی بزرگ و سرزمین مردمان بزرگ و تاریخی کهن است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنم ایرانی هستم، ادامه داد: ملت ایران شایسته هستند تا بهترین زندگی را داشته باشند. آنها همواره در صلح و ثبات و آرامش با دیگر ملت ها زندگی کرده اند. ملت ایران ملت جنگ طلبی نبوده و نیست. طرفداری آنها از زمانی که بزرگترین امپراطوری جهان بود، با همه ملت ها روشن و واضح است.

بقایی خاطر نشان کرد: بر این باورم می توانیم ایران را بسازیم  و می توانیم کشور را به جایگاه و قله های بلند برسانیم و ملت ایران می‌تواند با تلاش، صلح و دوستی  بر مشکلات فائق آید.

 

احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

محمود احمدی‌نژاد که برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات ثبت نام کرد.

پیش از ظهر محمود احمدی نژاد، رئیس دولت‌های دهم و نهم که برای همراهی حمید بقایی جهت ثبت‌نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز در این انتخابات ثبت‌نام کرد.

توصیه رهبری برای ثبت نام نکردن من در انتخابات به معنای نهی نبود

احمدی‌نژاد پس از ثبت نام در انتخابات گفت:رهبری سفارش کردند در انتخابات شرکت نکنم من هم پذیرفتم ،توصیه ایشان به معنای نهی نبود.

به گزارش  هدا به پرس به نقل  از ایسنا ، محمود احمدی‌نژاد که در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات سخن می‌گفت، اظهار کرد: خدا را سپاسگزارم که اینجانب را در  دوران شکوه عظمت ملت ایران به این دنیا آورد، امروز جامعه بشری در استانه تحولات بزرگ به سمت آرمانهای الهی است، ملت ایران ملتی بزرگ شایسته تمدن افرین و تاریخ ساز است و همواره دنبال عزت عدالت، آزادی و کرامت انسانی تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم، افزود: انقلاب متعلق به مردم است، همه موجودی کشور متعلق به مردم است،باید نظام در خدمت مردم باشد.

وی با تاکید بر اینکه ملت همواره پای کار بوده اند، ادامه داد:  ملت در انجام وظایف اجتماعی خود کوتاهی نکرده است، باور من این است که در شرایطی که لایق آن هستیم قرار نداریم،نیازمند وحدت و عزم برای رسیده به جایگاه خود هستیم.

وی با بیان اینکه جزء معدود کسانی هستیم که تمام زندگی ما توسط نهادهای گوناگون و دستگاه های اطلاعاتی بارها شخم زده شده است، گفت: زندگی ما شفاف است.

احمدی‌نژاد و بقایی رقیب ندارند

اسفندیار رحیم مشایی که جهت همراهی احمدی نژاد و بقایی برای ثبت نام در دوازدهین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در وزارت کشور حضور یافته بود در جمع خبرنگاران درپاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ارزیابی‌تان از اقبال عمومی نسبت به جریان فکری خود چیست؟ اظهار کرد: هرکدام از این دو (احمدی نژاد و بقایی) که در انتخابات حضور داشته باشند رقیبی ندارند و در مجموع آرای همه کاندیداها با این دو برابر خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش  که آیا فکر می کنید صلاحیت این دو نفر تایید می شود؟ نیز خاطر نشان کرد: دلیلی ندارد که صلاحیت احمدی نژاد و آقای بقایی تایید نشوند.

حاشیه‌های دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اینجا بخوانید.

حاشیه‌های نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را هم اینجا بخوانید.

***

بازدید دادستان کل از ستاد انتخابات کشور

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور  پیش از ظهر روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخابات، از روند اجرای امور بازدید به عمل آورد.

قطعاً و مسلماً پرونده‌های قضایی داوطلبان در بررسی صلاحیت آنها موثر است

دادستان کل کشور گفت: فضای مجازی و حقیقی را رصد کرده و با تخلفات برخورد می‌کنیم.

به گزارش  هدا پرس به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران درباره فعالیت ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: این ستاد در تهران و استان‌ها فعال است و ما از طریق این ستاد فضای مجازی و حقیقی را رصد می‌کنیم. امیدواریم تخلفی انجام نشود اما اگر تخلفی انجام شود با آن برخورد می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا وجود پرونده‌های نامزدهای انتخابات در روند بررسی صلاحیت آنها موثر است، تصریح کرد: قطعاً و مسلماً نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها اگر پرونده‌ای داشته باشند، آن پرونده‌ها به مراکز نظارتی و اجرایی ابلاغ می‌شود و در روند بررسی صلاحیت‌ها تأثیر می‌گذارد.

منتظری درباره روند ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری و حضور اقشار مختلف مردم برای ثبت‌نام، تصریح کرد: فضای خوب و بانشاطی ایجاد شده و هر کس از هر طیف، ‌جریان و شهرستان نیز برای ثبت‌نام آمده و استقبال زیاد است. باید انتخابات ریاست جمهوری بازارش خیلی داغ باشد که مشتری زیادی دارد.

دادستان کل کشور در پایان اظهار کرد: مردم نظام را از خود می‌دانند و برای همین از ثبت‌نام‌ها استقبال کرده‌اند. در هیچ کجای دنیا چنین وضعیتی وجود ندارد، البته همه این وضعیت هم مطلوب نیست که هر کسی ثبت‌نام کند؛ زیرا برخی رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های خارجی از این مسائل سوء‌استفاده می‌کنند، البته این نشان آن است که فضای کشور باز است و مردم نظام را از خود می‌دانند. فضای بانشاطی اکنون ایجاد شده و امیدواریم مردم با حضور خود بر این نشاط بیافزایند.

تعداد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تاکنون

رییس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که تاکنون 197 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرده ‌اند.

به گزارش ایسنا ، علی اصغر احمدی با اعلام این خبر افزودو تا ساعت 12:45 دقیقه ظهر امروز 197 برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند که از ایتن تعداد 8 زن و 189 مرد  هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  امروز ۸۶ نفر ثبت نام کرده اند. تا این لحظه جوانترین فرد ۱۸ سال و مسن ترین فرد ۸۲ سال دارد. بیشترین آمار سنی نیز بین گروههای سنی ۴۶ تا ۵۰ سال است که ۳۲ نفر در این گروه سنی ثبت نام کردند.

رییس ستاد انتخابات خاطرنشان کرد: بیشترین مدارک تحصیلی هم  فوق لیسانس است که ۵۴ نفر با این مدرک تحصیلی ثبت نام کرده اند. همچنین ۱۹ نفر نیز اظهار کرده اند که جزء ایثارگران هستند.

احمدی در ادامه در مورد تمدید مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: ثبت نام هر روزه تا ساعت ۱۸ ادامه دارد اما این امکان وجود دارد که ساعت ثبت نام از داوطلبان تمدید شود، که البته این مسئله را در روز آخر حتما اطلاع رسانی می کنیم، ما حتما در روال ثبت نام از داوطلبان مر قانون را رعایت می کنیم و خارج از چارچوب‌های قانونی نام نویسی نداریم.

رییس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا میزان ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری بالا است و هر کسی با هر شرایطی در انتخابات ثبت‌نام می‌کند، گفت: انتخابات دو بال بسیار مهم یعنی اجرا و نظارت دارد. اجرای قانون انتخابات به عهده وزارت کشور است و وزارت کشور و همه استانداری‌ها و فرمانداری‌ها آماده شده‌اند تا انتخابات را بر اساس قانون اجرا کنند. شرایط ثبت‌نام کنندگان در قانون انتخابات ریاست جمهوری قید شده و ما آن قانون را اجرا می‌کنیم.

وی افزود: الان بحث من این نیست که قانون انتخابات چه ضعف‌هایی دارد که مثلاً حداقل و حداکثر سن افراد یا حداقل مدرک تحصیلی افراد در قانون انتخابات ذکر نشده است. من مجری قانون انتخابات هستم و مکلفم آن را اجرا کنم. بررسی صلاحیت داوطلبان نیز به عهده شورای نگهبان است.

احمدی خاطرنشان کرد: امیدوارم مجلس در قانون انتخابات تجدید نظر کند مخصوصاً در لایحه جامع انتخابات که اکنون در کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت در حال بررسی است باید شرایط داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به صورت دقیق پیش‌بینی شود. به هر حال کسی که می‌خواهد رئیس جمهور کشور شود باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه جای خوشحالی دارد که هموطنانمان احساس تکلیف کرده و بر اساس قانون در انتخابات ثبت‌نام می‌کنند، گفت: من در مقامی نیستم که به مردم امر و نهی کنم اما خواهش می‌کنم عزیزان رعایت کنم تا اینگونه نباشد که در پایان هم بابت اسباب خودشان شود و هم شورای نگهبان، البته این فقط خواهش است. ما به عنوان مجریان انتخابات برابر قانون انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام انجام می‌دهیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.