در نامه‌ای به رئیس کمیسیون حقوقی مجلس:

توکلی: علت دفاع از نمایندگان خاطی را توضیح دهید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21069
 | 
تاریخ انتشار: 04 شهریور 1398 - 13:36
رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به رئیس کمیسیون حقوقی و نایب ‌رئیس هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، خواستار توضیح برای عموم در دفاع از تخلفات مالی و خودرویی دو نماینده ابهر و زنجان شد.
توکلی: علت دفاع از نمایندگان خاطی را توضیح دهید

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا و روابط عمومی دیده‌بان شفافیت و عدالت، ‌احمد توکلی روز یکشنبه با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیسیون حقوقی و نایب ‌رئیس هیأت نظارت مجلس شورای اسلامی بر رفتار نمایندگان خواستار توضیح برای عموم در دفاع از تخلفات مالی و خودرویی دو نماینده ابهر و زنجان شد.

در بخشی از نامه رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت خطاب به “اللهیار ملکشاهی” آمده است: جنابعالی در پاسخ به استعلام دادستان عمومی و انقلاب تهران در ارتباط با تخلفات آقایان محمد عزیزی نماینده ابهر و فریدون احمدی نماینده زنجان در تاریخ بهمن ۱۳۹۷ اعلام کرده‌اید که با توجه به بررسی به عمل آمده و توضیحات نامبردگان، رفتار آقایان در تخلفات خودرویی و طلا خارج از مصادیق ایفای وظایف نمایندگی تشخیص داده نشد.

در نامه رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با اشاره به اتهامات وارد شده دو نماینده نامبرده شده، افزود: هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان چه بررسی‌ به عمل آورده و براساس وجه عقلانی یا قانونی این همه تخلف را خارج از حیطه وظایف نمایندگی نشناخته؟ توضیحات نامبردگان چه بوده که حکم بر برائت آنان کرده است؟

توکلی در این نامه همچنین خاطرنشان کرد: اگر در این باره همان بهمن ۱۳۹۷ موضع درستی اتخاذ می‌کردید کار این دو نماینده به اینجا می‌کشید؟

رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در این نامه، خواستار توضیح کافی به افکار عمومی برای حفظ شأن و جایگاه مجلس شد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.