جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸

کنعانی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگارن جوان:

تمرکز اصلاح طلبان بر فراکسیون‌های مجلس است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 22931
 | 
تاریخ انتشار: 08 فوریه 2020 - 15:41
فعال اصولگرا گفت: اصلاح طلبان به دنبال این هستند که با مظلوم نمایی بگویند کرسی‌های کمتری در تهران دارند و با این شیوه در فراکسیون‌های آینده مجلس نقش فعال تری داشته باشند.
تمرکز اصلاح طلبان بر فراکسیون‌های مجلس است

بنا به گزارش هدا پرس حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بیانیه اصلاح طلبان مبنی بر اینکه در انتخابات شرکت نخواهند کرد، گفت: اصلاح طلبان وارد یک بازی سیاسی شده‌اند تا انتخابات آینده را تبدیل به یک رفراندوم برای انتخابات ۱۴۰۰ کنند.

 

او ادامه داد: به عبارت دیگر اصلاحات درصدد است تا القا کند افرادی که رای نداده یا  رای سفید می‌دهند طرفداران اصلاح طلب هستند و انتخابات را قبول ندارندt از همین رو نیز اصلاحات این تاکتیک را به کار گرفته است.

 

کنعانی مقدم افزود: در حالی که اگر بخاطر این رفتار‌ها مشارکت کم شود بیش از هر چیز اقتدار نظام زیر سوال برده خواهد شد و به نظر می‌رسد که عقلای اصلاح طلبان باید مردم را تشویق کنند که در انتخابات حضور پررنگ داشته باشند و به همان افرادی که تایید صلاحیت شده و تعدادشان هم کم نیست رای دهند.

 

بیشتر بخوانید: اصلاح‌طلبان با چند لیست وارد انتخابات می‌شوند

 

فعال اصولگرا درباره رد صلاحیت‌ها در این جریان گفت: البته ممکن است که سلبریتی‌های اصلاحات رد صلاحیت شده باشندt اما این دلیل نمی‌شود که چهره‌های جدید در این جریان وجود نداشته باشد.

 

دبیرکل حزب سبز همچنین درباره راهبرد اصلی اصلاح طلبان گفت: این‌ها به دنبال این هستند که با مظلوم نمایی بگویند کرسی‌های کم‌تری در تهران دارند و با این شیوه در فراکسیون‌های آینده مجلس نقش فعال تری داشته باشند، کمااینکه تمام کشور تهران نیست و  از ۲۹۰ نماینده در حدود ۲۶۰ نفر از آنها مربوط به شهرستان هاست و تنها ۳۰ نفر از ان‌ها مربوط به تهران هستند؛بنابراین آنها نامزد‌های خود را در شهرستان‌ها خواهند داشت.

 

او با اشاره به لیست‌های جریان اصولگرا و هجمه اصلاح طلبان به آنها تاکید کرد: خب قطعا اگر رقابت درون تشکیلاتی در یک جریان شکل بگیرد ما شاهد ریزش آرا خواهیم بود، اما اگر رقابتشان بیرون حزبی باشد وحدت و انسجام می‌تواند شانس پیروزی را بیشتر کند، اما معتقدم که این بار مردم انتخاب معناداری خواهند داشت به این معنا که صرفا بخاطر جناح بندی‌های سیاسی به کسی رای نخواهند داد و در گزینه‌های مردم وابستگی به یک جریان مطرح نیست.

 

کنعانی مقدم درباره حضور مردم در انتخابات هم بیان کرد: مردم ما همان‌هایی هستند که در تشییع پیکر شهید سلیمانی حضور داشته و همواره در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن حضور خواههند داشت، مردم ما همان افرادی هستند که بر سر بزنگاه‌های حساس وقتی مشکلات برای کشور وجود میاید علی رغم تمام گله‌هایی که از مسئولان دارند به صحنه میایند و قطعا این بار هم وارد عرصه انتخابات خواهند شد؛ بنابراین احتمالا اصلاح طلبان مردم را نشناخته اند که گمان می‌کنند با این صحبت‌ها می توانند یاس و ناامیدی را در دل مردم انداخته و مشارکت را کم کنند.

 

دبیر کل حزب سبز در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما به خوبی می‌دانند که در این شرایط حساس مشارکت حداکثری یعنی قدرت نظام جمهوری اسلامی در مناسبات بین المللی و معادلاتی که در جهان وجود دارد و عملا ایران را در مقابل تهدیدات و تحریم‌ها تضمین می‌کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.