سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس:

تمامی معلمان در لایحه رتبه بندی دیده شده‌اند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31891
 | 
تاریخ انتشار: 03 آبان 1400 - 11:26
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در طرح رتبه بندی معلمان بحث اصلی ارتقا جایگاه معلمان و انتفاع ویژه آنان بوده و همه معلمانی که استخدام آموزش و پرورش هستند و حکم دارند، جایگاه ویژه تری پیدا کرده‌اند.
تمامی معلمان در لایحه رتبه بندی دیده شده‌اند

رضا حاجی پور با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: لایحه رتبه بندی پس از انجام پیشنهادات از سوی نمایندگان به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس جهت انجام برخی از اصلاحات جزئی بازگشت که این اصلاحات در همان روز انجام و اعمال شد و مجدداً لایحه رتبه بندی برای طرح در صحن بارگذاری شد.

وی ادامه داد: در این طرح ضمن اینکه بحث اصلی ارتقا جایگاه معلمان و انتفاع ویژه آنان در نظر گرفته شده است موضوع قابل توجه و از نکات مثبت این طرح این است که همه معلمینی که استخدام شده آموزش و پرورش هستند و حکم دارند در این طرح دیده شده‌اند و جایگاه ویژه‌تری پیدا کرده‌اند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار رضایت از بهبود شرایط معلمان با اجرایی شدن این طرح، گفت: به طور کلی با تصویب این طرح اتفاقات خوب و مثبتی در راستای بهبود جایگاه و معیشت فرهنگیان محقق خواهد شد.

حاجی پور خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم صحن علنی مجلس مقرر شد عناوین مورد استفاده در لایحه از «معلم پایه، معلم ارشد، معلم خبره، معلم سرآمد و استاد معلم» به «آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم» تغییر کند و لازم به ذکر است که این تغییرات در کل لایحه اعمال شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر از معلمان خواهشمندیم که اجازه دهند این جایگاه تثبیت شود، چرا که زمانی که این اتفاق بیفتد دولت نیز موظف به تأمین بودجه آن می‌باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تاکید کرد: در مورد زمان اعمال طرح رتبه بندی تلاش داریم که این موضوع به زودی محقق شود و با هماهنگی صحیح تا پایان سال اجرایی شود./میزان

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.