رئیس ستاد انتخابات استان تهران:

تمامی امور مربوط به انتخابات باید مکتوب و مستند باشد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20852
 | 
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1398 - 09:18
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تمامی امور مربوط به انتخابات باید مکتوب و مستند باشد تا در زمان مراجعه بازرسان ستاد انتخابات دچار مشکل نشویم.
تمامی امور مربوط به انتخابات باید مکتوب و مستند باشد

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا ، شکرالله حسن بیگی ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان تهران، خطیبی فرماندار شهرستان قرچک، علیخانی دبیر ستاد انتخابات استان تهران و مسئولان کمیته‌های انتخابات شهرستان در محل فرمانداری شهرستان قرچک برگزار شد ، طی سخنانی ، بر مستند کردن تمام امور مربوط به برگزاری انتخابات، اجرای مرّ قانون و تسلط بر مفاد قانونی، برنامه‌ریزی برای آموزش مجریان انتخابات، بررسی نقاط ضعف و قوت انتخابات ادوار گذشته در شهرستان تأکید کرد.
وی همچنین بر لزوم شفافیت برگزاری انتخابات، حفظ حیثیت افراد و بی طرفی مجریان تأکید داشت و تصریح کرد: تمامی امور مربوط به انتخابات باید مکتوب و مستند باشد تا در زمان مراجعه بازرسان ستاد انتخابات دچار مشکل نشویم.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد: یکی از موارد مهم در برگزاری هر انتخابات این است که نقاط قوت و ضعف ادوار گذشته بررسی شود، چند ماه به برگزاری انتخابات مانده و فرصت خوبی است که چالش های احتمالی بررسی و در صدد رفع مشکلات برآییم. آموزش تمامی دست اندرکاران انتخابات از جمله نمایندگان فرماندار و مسئولان آی تی در شعب اخذ رأی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: حفظ امنیت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است و ما از زحمتک‌شان این حوزه انتظار داریم ، همچون همیشه دقت نظر کافی را به موضوع انتخابات داشته باشند.
شفافیت در برگزاری انتخابات مدنظر ما است
حسن‌بیگی هم‌چنین با حجت‌الاسلام اسماعیلی امام جمعه قرچک دیدار و گفت‌وگو کرد و طی سخنانی ، اهم اقدامات صورت گرفته ، بمنظور برگزاری انتخابات اسفندماه را بیان کرد و هم‌فکری با ائمه جمعه برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور را ضروری دانست.
وی با تبریک پیشاپیش عید سعید قربان خاطرنشان کرد: در جنگ اقتصادی و روانی که آمریکا به راه انداخته پیروز خواهیم شد و تا کنون با عنایات خداوند و ائمه اطهار(ع)، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و همت و تلاش مردم و خدمتگزاران در نظام این دوران سخت نیز به پایان می رسد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران گفت: در استان تهران موضوع برگزاری انتخابات به طور جدی پیگیری می شود و فعالیت خود را چهار روز پس از شکل گیری ستاد انتخابات کشور آغاز کرد. شفافیت در برگزاری انتخابات مدنظر ماست و از طرفی تأکید شده که حیثیت افراد حفظ شود.
رییس ستاد انتخابات استان تهران یادآور شد: از ائمه جمعه می خواهیم همچون همیشه با رهنمودهای خود ، همگان را به آرامش دعوت کنند و هم مردم را برای حضوری پرشور در انتخابات آماده سازند.
همچنین حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک نیز در این دیدار ، طی سخنانی بیان کرد: یقین دارم انتخابات اسفندماه با قانونمداری مجریان و مشارکت مردم فهیم به بهترین نحو برگزار می‌شود ، مشروط بر اینکه حرکت ما براساس منویات مقام معظم رهبری باشد.
وی ادامه داد: متصدیان برگزاری انتخابات باید تلاش کنند ، فضای آرامی رقم بزنند و بدون جانبداری از فرد یا افراد خاص، قانونمداری را سرلوحه کار قرار دهند؛ چراکه مردم کاملاً خادمان خود را رصد می‌کنند، مردم پای کار هستند ، مشروط بر این‌که حرکت ما براساس منویات مقام معظم رهبری باشد.
انتهای پیام
///////////////
هم‌چنین بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک در ادامه این جلسه ، طی سخنانی بیان کرد: رویکرد ستاد انتخابات استان تهران عملیاتی است و ما از دقت نظر مسئولان استانی و پیگیری مباحث مربوطه تقدیر می‌کنیم.تمام امور مربوط به برگزاری انتخابات در شهرستان قرچک طبق زمان‌بندی مقرر انجام و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.مطابق قانون ، تمام ادارات موظف هستند امکانات خود را برای برگزاری پرشور انتخابات در اختیار قرار دهند.
وی یادآور شد: شعار امسال انتخابات “گام دوم انقلاب، قانونمندی و بی طرفی، انسجام ملی است که بر همین مدار حرکت خواهیم کرد. بانک اطلاعاتی اعضای شعب با دقت تنظیم و از افرادی استفاده شود که اصل بی طرفی را رعایت کنند، بر اساس قانون حرکت کردن موجب می شود که از اعمال سلیقه پرهیز شود. سعی مجریان برگزاری انتخابات در شهرستان این است که در صورت مواجهه با ابهام حتما با ستاد انتخابات استان تهران ، ارتباط تنگاتنگ داشته تا برداشت های شخصی در امور دخیل نشود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.