بیانیه کنگره حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی:

تقویت روحیه امید و مشارکت در جامعه ضروری است.

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 19169
 | 
تاریخ انتشار: 01 تیر 1398 - 10:21
حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی با صدور بیانیه پایانی کنگره خود اعلام کرد: تقویت روحیه امید و مشارکت گسترده آحاد مردم در اداره امور جامعه و ایجاد وحدت و همدلی در کشور امری ضروری و انکار ناپذیر است.
تقویت روحیه امید و مشارکت در جامعه ضروری است.

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا، در بیانیه پایانی چهارمین کنگره حزب «وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی» که امروز جمعه منتشر شد، آمده است: این حزب همچون سال‌های گذشته تلاش خواهد کرد در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب (ره)، هدایت‌های مقام معظم رهبری و با تکیه بر گفتمان اصیل اصلاحات و شعارهای حزبی خود «اصلاح امور، گسترش عدالت، بهبود زندگی و پیشرفت کشور» زمینه حضور گسترده و بهتر مردم را در تعیین سرنوشت خود و بدست گرفتن امور جامعه فراهم و در جهت پیشرفت و آبادانی کشور و خدمت هرچه بهتر به میهن اسلامی ایران گام بردارد.

حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی در بیانیه خود همچنین به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه ۹۸ اشاره و بر تلاش برای ایجاد وحدت و همدلی در کشور تاکید کرده است.

این تشکل سیاسی معتقد است: تقویت روحیه امید و مشارکت گسترده آحاد مردم در اداره امور جامعه و اهمیت دادن به رأی و نظر آنها از طرف مجموعه حاکمیت امری ضروری و انکار ناپذیر است.

در این بیانیه آمده است: قطعاً تأیید صلاحیت نیروهای توانمند و مؤثر جریان‌های سیاسی معتقد به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور و به تبع آن فراهم شدن زمینه و شرایط انتخاب آزادانه وحاکمیت قانون، تأمین حقوق شهروندی و پایان دادن به برخی محدودیت‌ها به اعتماد بیشتر مردم به نظام و برقراری عدالت، امنیت، انسجام ملی و رشد و توسعه هر چه بیشتر کشور منجر خواهد شد.

حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی تاکید دارد: دولت باید با محور قرار دادن اصل شایسته سالاری از توان نیروهای فرهیخته احاد جامعه بویژه جوانان و بانوان در مصدر امور و کارهای اجرایی کشور استفاده و زمینه بروز خلاقیت و شکوفایی استعدادهای آنها را فراهم نماید.

همچنین در این بیانیه آمده است: قوای سه گانه باید نسبت به نقش و جایگاه احزاب توجه و حمایت بیشتری از آنها بعمل آورند و زمینه فعالیت قانونی آنها را فارغ از تعلقات سیاسی به خوبی فراهم نمایند. ضمن اینکه احزاب نیز با جذب، آموزش و تقویت توانمندی نیروهای خود و نهادینه ساختن فرهنگ فعالیت حزبی، قانون پذیری، پرسشگری و پاسخگویی در چارچوب قانون اساسی در اداره امور جامعه و حفظ مصالح و منافع ملی مشارکت و فعالیت بیشتری داشته باشند.

این تشکل سیاسی در بخشی دیگری از بیانیه خود تصریح کرده است: دولت باید تلاش کند در فرصت باقی مانده از دوره خدمت در جهت عمل به وعده‌های انتخاباتی خود بویژه اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان اهتمام بیشتری داشته باشد تا ضمن ایجاد روحیه نشاط، امید و شادابی در آنها، مانع روند رو به گسترش خروج این جمعیت نخبه و توانمند از کشور شود.

حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی در این بیانیه برجام را یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک منطقه‌ای و بین المللی دانست و اعلام کرد: در سایه عقلانیت، اعتدال، چند جانبه گرایی، احترام متقابل و عدم تحمیل زور و فشار بدست آمد و فضا را نیز برای ادامه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی فراهم کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: علی رغم حسن نیت ایران و پایبندی کامل به تعهدات خود، با خروج آمریکا و عدم انجام اقدامات عملی مؤثر از سوی دیگر اعضای برجام، این توافق مهم در معرض خطر فروپاشی قرار گرفته است؛ در عین حال به جهت اینکه این توافق می‌تواند الگوی مناسبی برای کمک به صلح و ثبات جهانی باشد نباید با خروج آمریکا از برجام، از سوی دیگر طرف‌ها کم اهمیت تلقی و یا به فراموشی سپرده شود.

در بیانیه حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی به اصل بر مذاکره و تفاهم در سیاست خارجی اشاره و تاکید شده است: اتخاذ دیپلماسی فعالانه و عزت مند از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و ادامه مذاکره و گفت و گو با اعضای باقی مانده در برجام در جهت کاستن از تأثیر اقدامات و تحریم‌های ظالمانه آمریکا و اثبات حقانیت و صلح طلب بودن جمهوری اسلامی ایران ضرورت دارد.

در این بیانیه آمده است: حزب وحدت و همکاری ملی از اقدام شورای عالی امنیت ملی کشور در راستای صیانت از امنیت و تأمین منافع ملی مردم ایران مبنی بر کاهش برخی تعهدات هسته‌ای در چارچوب برجام به خاطر عمل نکردن دیگر طرف‌های توافق به وظایف و تعهدات خود (بویژه در بخش امور بانکی و نفت) برای جبران تحریم‌های ظالمانه، یکجانبه و غیر قانونی آمریکا حمایت می‌کند.

حزب وحدت و همکاری ملی ضمن تأیید راهبرد دولت تدبیر و امید مبنی بر برقراری روابط دوستانه با دیگر کشورها تصریح کرد: اتخاذ سیاست تعامل سازنده و تنش زدایی در قبال منطقه و جهان بر این باور است که تهدید، ارعاب و جنگ راه حل پایان مشکلات نیست.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.