امین زاده:دولت تدبیر و امید اعتباری بالغ بر 3 میلیارد دلار برای ایمن سازی و بازسازی مدارس اختصاص داده است

ترامپ هم نمی تواند برجام را نقض کند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 603
 | 
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1395 - 21:49
به گزارش خبرنگار هدا پرس;الهام امين زاده،معاون حقوقی رئیس جمهور در مراسم شهدا و تجلیل از خانواده های شهدای فرهنگی گفت:تلاش ديپلماتها برای رفع تحریم ها اقدامی ایثارگرانه است و سند برجام بر پایه های حقوقی محکم استوار است که ترامپ نمی تواند آن را نقض کند
ترامپ هم نمی تواند برجام را نقض کند

‍ ‍ معاون حقوقی رئیس جمهور گفت:منشور حقوق شهروندی یک تعارف سیاسی نبوده، بلکه دستوری اجرایی از سوی رییس جمهور است که مسئولیت اجرای قوانین اساسی را بر عهده دارد.

وی افزود:اگر امروز شهدا در بین ما بودند، عمران، آبادی، اشتغال و سرمایه گذاری داخلی، خارجی و خروج از رکود را طلب می کردند.

امین زاده تصریح کرد:تلاش دیپلمات ها و مذاکره کنندگان دستگاه دیپلماسی برای رفع تحریم ها، اقدامی ایثارگرانه و در راستای راه شهیدان است.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت:اقدامات و تلاش های دولت یازدهم برای محرومیت زدایی و سرمایه گذاری در دورترین نقاط کشور و حتی راه اندازی اتاق عمل جراحی در شهرستانی در نقطه مرزی کشور و همچنین خوکفایی در گندم در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به خارج ، ادامه راه و آرمان شهیدان و ایثارگران است.

امین زاده تاکید کرد:دولت تدبیر و امید علیرغم همه مشکلات از جمله کاهش قیمت نفت و بدهی های گذشته توانست میانگین پرداختی ها در وزارت آموزش و پرورش را از یک میلیون و 200 هزار تومان در سال 92 به 2 میلیون و 400 هزار تومان در سال 95 یعنی 100 درصد افزایش، ارتقا دهد.

وی ادامه داد:اختصاص اعتباری بالغ بر 3 میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای ایمن سازی و بازسازی مدارس را از دیگر اقدامات دولت یازدهم برای رشد و پیشرفت وضعیت فرهنگیان و رفاه دانش آموزان در کشور است.

امین زاده در پایان گفت:تنظیم سند برجام بر پایه های محکم حقوقی استوار است و حتی رییس جمهور کنونی آمریکا نیز نمی تواند برجام را از لحاظ حقوقی نقض کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.