طیب نیا گفت:یک تیم کاری از کارشناسان و مدیران برجسته،برای تدوین برنامه جامع اقتصادی برای سال آینده کشور در وزارت اقتصاد تشکیل شده است

تدوین برنامه جامع اقتصادی برای سال آینده کشور در وزارت اقتصاد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 468
 | 
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1395 - 17:36
علی طیب نیا،وزیر اقتصاد و دارايی گفت:یک تیم کاری متشکل از کارشناسان و مدیران برجسته،در حال تدوین یک برنامه جامع کاربردی برای سال 1396 هستند که در اختیار دولت آینده قرار می گیرد
تدوین برنامه جامع اقتصادی برای سال آینده کشور در وزارت اقتصاد

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در روزهای پایانی سال 1395، یک تیم کاری متشکل از کارشناسان و مدیران برجسته، بر اساس ارزیابی نقاط ضعف و قوت وزارت متبوع در طول سال، در حال تدوین یک برنامه جامع کاری برای سال 1396، هستند که در اختیار تیم آینده دولت قرار می گیرد.

علی طیب نیا افزود: این برنامه هم ناظر به ماموریت های وزارت اقتصاد در سطح کلان کشور شامل تنظیم سیاست های اقتصادی، پولی، مالی و برنامه ششم توسعه بوده و هم برنامه ها و دستورالعمل های درونی اجرایی وزارت متبوع را مدنظر قرار میدهد.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: اقدامات بزرگ و پروژه های کلان به اجرا در آمده در طول دولت یازدهم از جمله، طرح جامع مالیاتی، راه اندازی خزانه داری الکترونیک، پایه گذاری حسابداری تعهدی، سامانه جامع گمرک و سایر اقدامات زیربنایی، به مثابه ریل هایی است که حرکت در امتداد مسیر آنها ناگزیر باید ادامه یابد.

وی افزود: در برنامه ریزی جامع وزارت اقتصاد برای سال آینده، تلاش شده نحوه تداوم حرکت بر این مسیرها را به شکل روشن و عملیاتی تدوین کنیم.

طیب نیا  ادامه داد: تداوم موفقیت ها و دست آوردهای دولت یازدهم در خصوص بهبود محیط کسب و کار، ارتقای شاخص رقابت پذیری، کنترل تورم، مثبت نمودن نرخ رشد اقتصاد، بازگرداندن ثبات به بازار ارز و طلا و … در گرو تلاش جدی و تمرکز کامل مجموعه وزارت اقتصاد در سال پایانی دولت یازدهم است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی، دو ماموریت برجسته و مهم بر عهده مجموعه وزارت اقتصاد است که یکی از آنها حفظ دست آوردهای مذکور و دیگری پی گیری مواردی چون اصلاح نظام بودجه ریزی دولت، اطلاح نظام بانکی، ارتقای نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه ها و مواردی از این دست است که همت و مدیریتی جهادی می طلبد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، طی سالیان، همواره عناوین اقتصادی را به عنوان شعار سال جدید انتخاب می کنند، یادآور شد: این نشان میدهد که مهم ترین نقطه آسیب ما و مهم ترین نقطه عطف و نجات ما در مقوله اقتصاد نهفته است و بر ما است که در این شرایط، رسالت تاریخی خود را بخوبی انجام دهیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.