محسن افشارچی:

تخصیص بودجه به استان‌ها تغییر می‌یابد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 32783
 | 
تاریخ انتشار: 04 دی 1400 - 09:17
استاندار زنجان گفت: با تصویب مجلس از سال آینده نحوه تخصیص بودجه به استان‌ها تغییر می‌یابد.
تخصیص بودجه به استان‌ها تغییر می‌یابد

محسن افشارچی در دیدار دبیر و اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی استان زنجان، اظهار کرد: در طرح جدید دولت، با تاسیس صندوق توسعه در استان‌ها، بخش عمده‌ای از درآمدها از محل استانی حاصل و در خود استان‌ها هزینه خواهد شد.

وی این طرح را در راستای تمرکززدایی بودجه عنوان و اضافه کرد: برای این منظور در سال آینده در استان زنجان ۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۷.۸ درصد نرخ رشد پیش‌بینی شده است.

استاندار زنجان همچنین سرمایه‌گذاری در بخش مسکن ملی در استان زنجان را ۱۵ هزار میلیارد تومان اعلام و افزود: سهم تولید ناخالص استان اکنون ۳ دهم درصد است. تلاش می‌شود توسعه و رشد اقتصادی در استان علمی، منطقی، متوازن و بر اساس ظرفیت‌ها و برش استانی صورت گیرد.

افشارچی با بیان اینکه سبد صنعتی استان متنوع و متقاضی برای سرمایه‌گذاری کم نیست، تصریح کرد: مصمم هستیم با همکاری تیم کارشناسی و تسهیل‌گر و کارگشا به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی مرتبط، زمینه سرمایه‌گذاری در استان به خوبی مهیا و فراهم شود.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه شخصاً به وجود و لزوم احزاب در کشور اعتقاد دارم، ضمن تحسین عملکرد حزب موتلفه اسلامی به عنوان حزب سازمانی و ریشه‌دار کشور، یادآور شد: رشد و توسعه استان به همیاری، همراهی و هم‌فکری احزاب نیازمند است.

در این دیدار، دبیر حزب موتلفه اسلامی استان زنجان نیز با اشاره به صبغه خدمات انقلابی و اجرایی این حزب در کشور به عنوان حزب نظام، افزود: حزب موتلفه اسلامی در طول مبارزات سیاسی و انقلابی خود ضمن پرهیز از افراطی‌گری، با عقلانیت و با خاستگاه دینی و مذهبی، یاری‌گر نظام بوده و آن را یک رسالت مهم در منشور حزبی خود می‌داند.

رضا رحیم‌پور با ذکر این نکته که حزب موتلفه اسلامی با ۴۲ حزب در کشورهای مختلف در ارتباط است، افزود: ارتباطات بین‌المللی موتلفه اسلامی در خیلی مواقع، برای دولت و عرصه رایزنی‌های دیپلمات، موثر بوده که نمونه بارز آن دیپلماسی حزبی برای ورود واکسن به کشور بود.

وی همچنین توجه عمیق به بحث توسعه متوازن در استان و یا قطب‌سازی مطلوب در حوزه‌های تخصصی و ظرفیت استان، ایجاد صنایع پاک و تسریع در راه اندازی پتروشیمی زنجان را خواستار شد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه سطح و میزان درخواست نیازها، توسعه و بالندی مناطق را در پی دارد، خاطرنشان کرد: حزب موتلفه اسلامی آماده است تا با ظرفیت‌های خود برای پیشبرد اهداف مدیریت اجرایی استان کمک کند./  ایسنا

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.