خوشرو:دختران ایرانی برای ورود به عرصه های فناوری و مهندسی محدودیتی ندارند

تحریم های ظالمانه،مهمترین مانع توانمندسازی اقتصادی زنان است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 762
 | 
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1395 - 16:29
به گزارش خبرنگار هدا پرس;غلامعلی خوشرو،سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در شصت و یکمین نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک گفت:پیروزی بیش از 6000 زن در انتخابات شوراهای شهر و روستا در ايران،نمونه ای از توانمندسازي زنان است و حفظ کرامت و تساوی حقوق انسانی زن و مرد،از اعتقادات راسخ در جمهوری اسلامی ایران است
تحریم های ظالمانه،مهمترین مانع توانمندسازی اقتصادی زنان است

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: اعمال تحریم تحت هر پوششی از جمله مظاهر سیاستهای غیر منصفانه برخی کشورها است که توانمندسازی اقتصادی زنان را با آسیب جدی رو به رو می کند.

وی افزود:منع تاریخی برای ورود زنان به عرصه های فناوری و مهندسی در اقصی نقاط جهان، وجود دارد در حالی که دختران ایرانی برای تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی و علوم پایه همواره مورد تشویق قرار گرفته اند.

خوشرو تصریح کرد: اعتقاد راسخ در جمهوری اسلامی ایران بر کرامت و تساوی حقوق انسانی زن و مرد، وجود دارد و بخش مهمی از تمرکز پروژه های کارآفرینی در جمهوری اسلامی ایران به توانمندسازی زنان برای راه اندازی کسب وکار مستقل، ایجاد تعاونی های روستایی، آشنایی با فناوری روز بخصوص برنامه های کاربردی تلفن های همراه و بازاریابی در فضای مجازی معطوف بوده است.

وی اظهار داشت: پیروزی بیش از ۶۰۰۰ زن در انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران نمونه ای از توانمندسازی زنان است و امروز حدود ۲۰ درصد از مناصب قانونگذاری، مسندهای سیاستگزاری در سطح و مدیریتهای اجرایی به زنان اختصاص دارد. این رقم با تغییر نگرش ها و توسعه از درون با یک مدل بومی ایجاد شده است و روندی فزاینده را پیش رو دارد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.