سخنگوی حزب حاما:

تحریم ظریف انفعال کاخ سفید را نشان می دهد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20578
 | 
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1398 - 09:27
سخنگوی حزب اراده ملت(حاما) گفت: اگر تحریم وزیر امور خارجه برای کنار گذراندن او باشد دخالتی آشکار در امور داخلی ایران و اگر برای تضعیف توان دیپلماتیک ظریف در عرصه بین المللی باشد ‌نشان از انفعال کاخ سفید دارد.
تحریم ظریف انفعال کاخ سفید را نشان می دهد

به گزارش هداپرس «محمد هادی جامعی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در واکنش به اقدام وزارت خزانه داری آمریکا برای تحریم وزیر امور خارجه ایران، گفت: ارتباطات، بهره گیری از دیپلماسی عمومی و استفاده از قدرت نرم به همراه دیپلماسی فعال در عرصه بین المللی از نکات مثبتی است که محمد جواد ظریف را در سطح جهان برجسته کرده است.
وی افزود: توان اقناعی، نفوذ کلام، تجربه، تخصص به همراه دیپلماسی موفق، از ظریف چهره ای برجسته ساخته که موجب عصبانیت هیات حاکمه آمریکا و انفعال گروه “بی” و فشار آنها برای تحریم ظریف شده است.
سخنگوی حاما خاطرنشان کرد: دولت آمریکا شناخت و درک کافی از سیاست داخلی و ارتباط ارکان مختلف حاکمیت در ایران ندارد و تحریم ظریف هم از سردرگمی آنها حکایت دارد. اگر این تحریم برای کنار گذراندن ظریف باشد دخالتی آشکار در امور داخلی ایران و اگر برای تضعیف توان دیپلماتیک ظریف در عرصه بین المللی باشد ‌نشان از انفعال کاخ سفید دارد.
جامعی تحریم ظریف را در نوع خود کم سابقه دانست و یادآور شد: افشاگری و منطق ظریف در گفت وگو با رسانه ها و همتایان خود، هیات حاکمه آمریکا را در موضع ضعف قرار داده است.
سخنگوی حاما ضمن محکوم کردن این اقدام، دولتمردان آمریکا را به واقع بینی در جهت برداشتن تحریم ها و بازگشت به برجام دعوت کرد و گفت: اگر چه کاسبان تحریم از آرامش و گفت و گو ضربه می خورند و در پی بالا بردن تنش ها هستند اما تحریم ظریف توان دیپلماسی ایران را تضعیف نمی کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.