صالحی نیا:تولید خودرو در سال 96، از 1 میلیون و 350 هزار دستگاه فراتر رفت

تا پایان امسال به رشد 8 درصد رشد بخش صنعت دست خواهیم یافت

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 973
 | 
تاریخ انتشار: 07 فروردین 1396 - 12:52
به گزارش خبرنگار هدا پرس; صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: برای برنامه ششم توسعه اگر امسال 180 تا 200 هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی را در بخش صنعت جذب کنیم، شاهد جهش در تولید و صادرات خواهیم بود
تا پایان امسال به رشد 8 درصد رشد بخش صنعت دست خواهیم یافت

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت :برای تحقق اهداف بلند تولید و اشتغال توجه به شاخص هایی چون نوسازی ، بهبود و اصلاح ساختارهای تولید در واحدهای صنعتی ، بهبود فضای رقابتی برای توسعه و افزایش تولید به منظور تامین نیاز داخلی و توسعه صادرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و توان تولید کشور در بخش انواع لوازم و محصولات خانگی ، تولید خودرو ، تولید محصولات پتروشیمی و صنایع پائین دستی ، محصولات صنایع غذایی و دارویی ، صنایع برق و الکترونیک ، صنایع نوین و فناوری های جدید همچنین صنایعی که مطابق با تعریف اقتصاد مقاومتی ما را از وابستگی به دیگر کشورها رها کند ، امکان تامین نیازهای داخلی و منطقه وجود دارد.

صالحی نیا تصریح کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه و سهم 40 درصدی صنعت از تسهیلات نظام بانکی، اگر امسال بتوانیم 180 تا 200 هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی را در بخش صنعت جذب کنیم که حداقل 30 درصد بیشتر از منابعی است که سال گذشته جذب شده است ، شاهد جهش در تولید و صادرات خواهیم بود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت: دو قرارداد در صنعت خودرو در سال گذشته نهایی شد و تاکنون یکی از این قراردادها اجرایی شده و در آخرین روزهای سال گذشته تولید آزمایشی آن شروع شد که با آغاز کار در سال جدید تولید آن کلید می خورد.

وی خاطرنشان کرد: حداقل 30 درصد از تولیدات شرکت “ایکاپ” که با سهم 50 درصد ایران خودرو و 50 درصد پژو فرانسه فعالیت می کند ، صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: تولید خودرو در سال گذشته از 1 میلیون و 350 هزار دستگاه فراتر رفت و پیش بینی می شود امسال باتوجه به قراردادهای جدید و بهبود شرایط استانداردی و بهبود مصرف سوخت 10 تا 15 درصد در تولید خودرو افزایش داشته باشیم.

صالحی نیا در پایان گفت: در ادامه رشد بخش صنعت ، تا پایان امسال حداقل باید به 8 درصد رشد در این بخش برسیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.