هيچ وقت به فردي که اقامت کشور ديگري دارد، دو تابعيتي گفته نمي شود.

بيشتر ليست دوتابعيتي ها، اقامت کشور ديگري را دارند نه تابعيت

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1694
 | 
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1396 - 16:01
موضوع مديران دو تابعيتي در دست بررسي است اما به طور کلي بيشتر ليست 53 نفره قوه قضائيه اقامت کشور ديگري را دارند نه تابعيت.
بيشتر ليست دوتابعيتي ها، اقامت کشور ديگري را دارند نه تابعيت

 به گزارش هدا پرس به نقل از خبرگزاري آريا – وزير اطلاعات، رسانه ها را از پرداختن به مباحث مضر براي اعتماد عمومي پرهيز داد و گفت: موضوع مديران دو تابعيتي در دست بررسي است اما به طور کلي بيشتر ليست 53 نفره قوه قضائيه اقامت کشور ديگري را دارند نه تابعيت.
حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي روز چهارشنبه پس از جلسه هيات دولت در پاسخ به سوالي درباره ليست مديران دوتابعيتي، اين مطلب را بيان کرد.
وي افزود: اين موضوع در دست بررسي است و هر زمان نتيجه مشخص شود، به دستگاه قضايي اعلام مي کنيم. ما وارد بحث هاي رسانه اي بي خاصيت و مضر اين موضوعات که به اعتماد عمومي ضرر مي زند، نمي شويم.
وزير اطلاعات ادامه داد: اين آخرين صحبتي است که درباره مديران دوتابعيتي مي کنم؛ چون اين گونه موضوعات هيچ فايده اي براي جامعه و کشور ندارد و نتيجه آن سوزاندن اعتماد مردم است.
علوي اضافه کرد: کلي مي گويم که اکثر افرادي که در اين ليست 53 نفره اعلام شده اند، کساني هستند که اقامت کشورهاي خارجي دارند نه تابعيت کشورهاي خارجي. هيچ وقت به فردي که اقامت کشور ديگري دارد، دو تابعيتي گفته نمي شود.
وي خاطرنشان کرد: گرين کارت، تابعيت نيست و از نظر قانون کسي با داشتن گرين کارت ممنوع نيست اما ما به عنوان دستگاه اطلاعاتي روي آن حساسيت به خرج مي دهيم.
وزير اطلاعات گفت: بحث حساسيت اطلاعاتي با بحث منع قانوني متفاوت است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.