حرف و حديث ها درباره اختلاف ميان ايران و روسيه بي پايه و اساس است

به تجاوز آمريکا به سوريه پاسخ خواهيم داد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1280
 | 
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1396 - 11:49
بثينه شعبان گفت: هدف تجاوز آمريکا به پايگاه نظامي الشعيرات سوريه موضوعات سياسي بوده و به مسائل نظامي هيچ ارتباطي نداشته است.
به تجاوز آمريکا به سوريه پاسخ خواهيم داد
هدا پرس به نقل از  سرويس بين الملل خبرگزاري آريا  ، بثينه شعبان چين را دوست سوريه دانست و گفت: چين به حمايت هاي خود از سوريه ادامه خواهد داد.
وي با اشاره به اين که پاسخ به تجاوز آمريکا به شيوه هاي مختلفي خواهد بود، گفت: روسيه متحد مورد اعتماد سوريه است.
شعبان با اشاره به اين که سياست هاي آمريکا آشفته است،گفت: ( آمريکا )با تجاوز به سوريه به هدف خود نرسيده است.
وي گفت: ما خواهان تشکيل کميته اي براي بررسي حوادث منطقه خان شيخون شديم. سوريه عاري از سلاح شيميايي است.
وي بيان کرد: دانشمندان غربي تاکيد کرده اند در منطقه خان شيخون حمله هوايي صورت نگرفته و اين حادثه از قبل برنامه ريزي شده است. ما منتظر ورود هيئت سازمان منع گسترش تسليحات شيميايي به سوريه هستيم تا درباره اين حادثه تحقيق کند.
شعبان گفت: روسيه و سوريه بر اين باورند که آمريکا و سازمان منع گسترش تسليحات شيميايي اين کميته را تشکيل نخواهند داد.
وي افزود: همه کشورهايي که با صدور بيانيه حادثه خان شيخون را محکوم کرده اند، درخواستي براي تشکيل کميته حقيقت ياب براي جنايت رخ داده در منطقه الراشدين نداشته اند.
وي تاکيد کرد: رسانه هاي کشورهاي غربي وابسته به سعودي ها و دشمن سوريه هستند. شعبان با اشاره به اين که روس ها مي دانند حادثه منطقه خان شيخون يک حادثه ساختگي براي توجيه تجاوز به سوريه است،گفت: شراکتي که با ايران و روسيه داريم به صورت مستمر و ثابت است و حرف و حديث ها درباره اختلاف ميان اين کشورها بي پايه و اساس است.
وي افزود: سوريه و مصر مواضع يکديگر را درک مي کنند و مواضع قاهره درباره حادثه خان شيخون براي دمشق غافلگيرکننده نبوده است.
شعبان بيان داشت: ما از مواضع ميشل عون رئيس جمهور لبنان درباره سوريه استقبال و تشکر مي کنيم. مقدور نبودن امکان سفر براي ميشل عون به سوريه باعث نمي شود نگاه مثبت ما به وي تغيير کند. براي ما بسيار مهم است که دولت لبنان مواضع مستقلي داشته باشد.
مشاور سياسي و رسانه اي رئيس جمهور سوريه خاطرنشان کرد: ما با تحولات ميداني و مبارزه با تروريست ها توجه داريم و جنگ رواني کشورهاي غربي ارزشي براي ما ندارد. فعاليت هاي ميداني ارتش سوريه و متحدانش در جبهه جنوبي با قدرت به پيش مي رود.
وي تاکيد کرد: قدرت آمريکا در حال کاهش و قدرت روسيه و چين در حال افزايش است.
وي افزود: ما در زمان مناسب به تجاوز آمريکا به اراضي سوريه پاسخ خواهيم داد.
شعبان بيان داشت: روسيه و آمريکا به دنبال درگيري مستقيم در سوريه نيستند و آمريکا به همراه متحدانش به دنبال تقويت موضع مذاکراتي خود هستند.
وي با اشاره به اين که آمريکا در طول شصت سال گذشته خواهان تغيير سياست هاي روسيه درباره سوريه بوده است، گفت: اين که از دهه هفتاد ميلادي قرن گذشته به سوريه حمله مي شود اين است که اين کشور مواضع مستقلي دارد.
وي افزود: دولت سوريه در مذاکرات هرگز به کمتر از حاکميت و يکپارچگي ارضي خود راضي نخواهد شد.
شعبان گفت: حرف و حديث ها درباره بررسي موضوع دولت انتقالي در مذاکرات صلح ديگر مطرح نيست.
وي بيان داشت: بسيار دشوار است که اعراب مي بينند اسراي فلسطيني براي مقابله با اشغالگران اسرائيلي با شکم هاي خالي مقاومت مي کنند.
وي گفت: ما به مواضع روسيه درباره حقوق ملت سوريه اطمينان داريم.
وي بيان داشت: در سوريه گروه هاي قومي زيادي زندگي مي کنند و ما به حقوق شهروندي ملت سوريه باور داريم. مشاور سياسي و رسانه اي رئيس جمهور سوريه تاکيد کرد: سياست قطر و عربستان سعودي در حمايت از تروريسم و تخريب کشورهاي منطقه مانند يکديگر است.
وي گفت: هرگز با ترکيه مذاکره نمي کنيم چرا که اين کشور همراه با عربستان سعودي و قطر در تجاوز به سوريه شريک است.
شعبان بيان داشت: گفتگوهاي سوري-سوري ممکن است ماه آينده از سرگرفته شود و ما به روند آشتي ملي و گفتگوهاي سياسي ادامه مي دهيم.
وي افزود: هيچ انگيزه ديني در حمله به سوريه وجود ندارد و اين کشور به دليل مواضع سياسي خود با تجاوز و حمله روبرو شده است و دشمنان نيز به دنبال تجزيه سوريه هستند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.