خرازی:

برای گفتن حرف حق آبرو دادیم و بی احترامی شنیدیم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20909
 | 
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1398 - 12:25
دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: ما برای اینکه حرف حق می‌زدیم و آینده جامعه را پیش بینی می‌کردیم آبرو دادیم و بی احترامی و بدترین اتهامات را تحمل و روزهای سختی را سپری کردیم.
برای گفتن حرف حق آبرو دادیم و بی احترامی شنیدیم

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا «سیدمحمدصادق خرازی» روز جمعه در همایش جوانان حزب ندای ایرانیان که درتهران برگزار شد؛ افزود نقش احزاب باید به حدی از تاثیری گذاری برسد که بتواند یکه تازی قدرت را کنترل کند. تا زمانی که احزاب و مطبوعات به عنوان ارکان دموکراسی به صورت ملی به رصد خانه ای برای کنترل عملکرد حاکمیت تبدیل نشود پیشرفتی صورت نمی گیرد. روزی اندیشه ارزش دارد و کشور خوب اداره می شود که اصل نقد پذیری و نظارت عمومی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: زمانی حزب هستیم که درد جامعه، مردم، روشنفکران، دلسوزان و آلام را بتوانیم تشخیص دهیم در اینصورت میتوانیم در ادبیات سیاسی کشور نقش آفرینی کرده و پیشرفت کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با ذکر این نکته که تولید فکر باید به رسمیت شناخته شود، خاطرنشان کرد: روزی اندیشه ارزش دارد و کشور خوب اداره می شود که اصل نقد پذیری و نظارت عمومی وجود داشته باشد.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه هر کسی به اندازه خود در دوران سختی ها باید تلاش و زحمت بکشد، خاطر نشان کرد: ما از روز اول در حزب شعار جوانگرایی دادیم و حزب با شعارهای مستحکم خود در جوانگرایی قدمی کوتاه نیامد.

خرازی ادامه داد: ما برای اینکه حرف حق را می زدیم و کف جامعه را می دیدیم آبرو دادیم، بی احترامی و بدترین اتهامات را کشیدیم و روزهای سختی را تحمل کردیم.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به رستگاری نیاز به مجاهدت است، افزود: باید مجاهدت هایمان آگاهانه باشد تا به اهداف مان برسیم و اگر بدونه آگاهی و تفکر گام برداریم موفق نخواهیم بود.

کشور در شرایط حساسی قرار دارد

این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: کشور در شرایط حساسی قرار دارد و به دلایلی این شرایط بعد از چهل سال منحصر به فرد است، جنبه های مثبت و منفی اوضاع کنونی کشور را باید بررسی و داوری کرد.

خرازی خاطرنشان کرد: دستگاه های اقتصادی و تجاری کشور تحت عوامل مختلف سیاسی، اعم از داخلی و روابط بین الملل دچار گرفتاری است و در این میان همه از دولت پاسخگوئی می خواهند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه در داخل می شد بهتر از این عمل کرد و شرایط تولید و اقتصاد را مدیریت کرد، یادآور شد: در سطح کلان مسایل اصلی کشور جدی گرفته نمی شود و بیشتر در دور باطل تبلیغات و دور زدن مشکلات قرار گرفته ایم. مسئولان اقتصادی کشور دنیا را نمی‌شناسند و نوع نگاه‌شان به اقتصاد مولد نیست.

وی ادامه داد: در دولت آقای خاتمی تلاش شد به تجارت بین المللی در قالب های شناخته شده عمل شود. در دوران بعد از جنگ انبارها و سیلوها خالی شده بود و گندم را از کشتی های شناور می خریدیم؛ تمام تولید برق کشور به اندازه مصرف یک استان امروز بود ولی در دولت آقای هاشمی کشور یکپارچه تبدیل به کارگاه تولیدی شد.

نفت را از استعمار گرفتیم، تحویل استبداد دادیم

دبیر کل حزب ندای ایرانیان اضافه کرد: توسعه و ایجاد کار می‌تواند کشور را از بحران نجات دهد. هنگامی که انبارها خالی شود کار ایجاد می‌ شود و بنگاه‌ها و کارخانه‌ها به راه می افتد.این تحرک نشانگر رمزی نانوشته و ناگفته در اقتصاد کشور بود که هرگاه نیاز و ضرورت ایجاب کند با تحرک تولیدی منسجم و برنامه محور، اقتصاد کشور زنده و توسعه اتفاق می افتد.

خرازی یادآور شد: سال هاست سیاست های حاکم بر اقتصاد کشور مبتنی بر توسعه و اقتصاد مولد نیست و تا زمانی شیر نفت مستقیم در جیب دولت هاست با عدم پیشرفت و توسعه روبرو خواهیم بود.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به ملی شدن صنعت نفت گفت: نفت را از استعمار گرفتیم تقدیم استبداد کردیم. تا زمانی که نفت در اختیار دولت هاست، نباید انتطار پاسخگویی از قدرت داشت. در حالی که نفت کیف پول دولت ها نیست بلکه سرمایه پایدار ملت هاست.

وی افزود: نفت سرمایه پایدار این سرزمین است و مثل بچه حاجی سخاوتمندانه خرج می‌کنیم. امروز هزینه انرژی ما چندین میلیارد دلار است، تصور کنید اگر نفت نداشتیم چه می کردیم!

خرازی با بیان اینکه فقط شعار آمایش سرزمین را دادیم و این راه اداره کشور نیست، یادآور شد: در بخش های دفاعی گام های خوبی برداشته شد، زیرا افق امنیت را دیدیم اما بر عکس افق اقتصادی مردم را ندیدیم‌.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه «خاص سازی ها» پدر اقتصاد کشور را در آورده است، تاکید کرد: به جای خصوصی سازی فاجعه خاص سازی انجام شد. بسیاری از انسان های آزاده چندین سال است فریاد می زنند ولی گوش شنوایی برای شنیدن نیست.

وی با بیان اینکه رییس سازمان خصوصی سازی برای وجود خود، خودسازی کرده بود، یادآور شد: یک نوع خودسازی را امثال شهید چمران دارند و هستی خود را با اخلاص برای اسلام و این سرزمین نثار می کنند و یک نوع دیگر خودسازی را برخی آقایان خود را به گونه ای می سازند که مشاهده می کنید.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان اضافه کرد: توسعه و ایجاد کار می‌تواند کشور را از بحران نجات دهد. هنگامی که انبارها خالی شود کار ایجاد می‌ شود.همچنین بنگاه‌ها و کارخانه‌ها به راه می افتد.

در این همایش فصلی جوانان حزب ندای ایرانیان، اعضای شورای مرکزی، هسته مرکزی، کمیته ها و شاخه های مختلف و روسای آنها توسط اعضا انتخاب شدند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.