تونل های جاده فیروزکوه و منجیل در روزهای آینده افتتاح می شوند

برای دادن یارانه بیشتر باید بنزین و گاز گران شود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 658
 | 
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1395 - 21:46
به گزارش خبرنگار هدا پرس;نوبخت سخنگوی دولت گفت:صداوسیما برای راست آزمایی آمارهای ارائه شده از سوی دولت از کارشناسان مختلف استفاده کند تا القای شبهه نشود
برای دادن یارانه بیشتر باید بنزین و گاز گران شود

نوبخت گفت: تونل‌های جاده فیروزکوه به قائم‌شهر در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد که باعث می شود از مسیر کرج تا چالوس، حدود ۶۰ کیلومتر راه کوتاه شود. در ۲۶ اسفند نیز تونل‌های منجیل با پل‌های کنارگذر افتتاح می‌شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت یازدهم، راه‌آهن شهرهای همدان، کرمانشاه، رشت، ارومیه و کرمان به شبکه سراسری وصل شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد:برای ۹ ماهه امسال، مرکز آمار ایران اعلام کرد که رشد اقتصادی کشور ۷.۲ با نفت و ۵ درصد بدون نفت است.

وی اظهار داشت: انتظارم از رسانه ملی این است که درباره رشد اقتصادی و آمارهایی که دولت می‌دهد تحقیق کرده و مستندی تهیه کند. این‌که صداوسیما در خیابان ۴ نفر را پیدا کند و بپرسد آیا رشد اقتصادی را در سفره‌تان احساس می‌کنید، برای رسانه ملی زیبنده نیست. این‌گونه گزارش‌ها سخیف و نادرست است.

نوبخت ادامه داد: ۱۶ هزارمیلیاردی تسهیلاتی که داده‌شده، به سفره مردم رفته است. بخشی از این پول‌ها به کارگران و کشاورزان داده‌شده. امسال ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان گندم خریدیم. در سال ۹۲، این رقم ۴ هزار میلیارد تومان است. این پول مستقیماً از سوی دولت به دست کشاورزان رفته.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: درباره آمارهای رسمی دولت، به صورت کلی و بی‌منطق اظهارنظر کردن، کار کارشناسی و علمی نیست. امروز مد شده هرکسی از دستاوردهای دولت می‌گوید، برخی منتقدان مخالفت می‌کنند و از چند نفر هم می‌پرسند آیا رشد اقتصادی را حس می‌کنید؟ و نتیجه می‌گیرند این آمار نادرست است!

وی گفت: تا امروز نزدیک به ۲۳ هزار واحد صنعتی توانستند ۱۶ هزار و ۷۴۷ میلیارد تومان از بانک‌ها به‌عنوان سرمایه در گردش تسهیلات بگیرند. تا تاریخ ۲۱ اسفند امسال ۲۳ هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت شده است. همچنین ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخشی از طرح‌های ناتمام که تا اردیبهشت سال ۹۶ افتتاح می‌شود، اختصاص‌یافته است.

نوبخت افزود: از رسانه ملی انتظار این است که درباره رشد اقتصادی تحقیق کند. این‌که از چهار نفر در خیابان بپرسد که آیا رشد اقتصادی را در سفره خود احساس می‌کنید و بعد جمع‌بندی کند که اتفاقی نیفتاده است، اصلاً زیبنده صداوسیما نیست.

سخنگوی دولت تصریح کرد:این‌که برخی به مردم می‌گویند اگر ما در انتخابات پیروز شویم یارانه نقدی را چند برابر می‌کنیم، حتماً خلاف می‌گویند. برای دادن یارانه بیشتر باید بنزین و گاز را گران کرد.

وی در پایان گفت: از رئیس محترم رسانه ملی و کارمندان سلیم‌النفس این رسانه قدردانی می‌کنم ولی برخی در صداوسیما، تخریب دولت را حساب‌شده طراحی و اجرا می‌کنند. از صداوسیما خواهش می‌کنم وقتی نمی‌دانند چطور آمار دولت را راستی‌آزمایی کنند، بیایند از کارشناسان مختلف بپرسند تا القای شبهه نشود.صداوسیما، دانشگاه است و نباید القای شبهه کند. آن تیم سیاسی ویژه که هدفمند این برنامه‌ها را می‌سازند، دنبال تخریب دولت هستند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.