ابویی مهریزی:تا چهاردهم فروردین برنامه اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت نهایی خواهد شد

برای تحقق رشد اقتصادی در برنامه ششم باید از سرمایه گذاری خارجی کمک گرفت

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 880
 | 
تاریخ انتشار: 04 فروردین 1396 - 17:44
به گزارش خبرنگار هدا پرس;حسین ابویي مهریزی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت:وزارت صنعت برای دستیابی به رشد اقتصادی متوسط 8 درصد برنامه ششم توسعه به 750 هزار میلیارد تومان نیاز دارد که برا تحقق این برنامه باید از سرمایه گذاران خارجی کمک بگيريم
برای تحقق رشد اقتصادی در برنامه ششم باید از سرمایه گذاری خارجی کمک گرفت

ابویی‌مهریزی گفت: برنامه های امسال این وزارتخانه برای تحقق دستورات رهبر معظم انقلاب در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» تا 10 روز دیگر نهایی و به بخش های مختلف ابلاغ می شود.

وی افزود:با توجه به تاکید رییس‌جمهوری پس از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب درباره بسیج همه بخش‌های قوه مجریه و برنامه‌ریزی برای تحقق دستور رهبری، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز خود را مخاطب این دستورات می‌داند و با برنامه‌ریزی و به کار‌گیری تمهیدهای لازم، عزم خود را برای انجام این وظیفه خطیر جزم کرده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تصریح کرد: صنعت، معدن و تجارت بخش پیشران و مولد اقتصاد کشور است و برای دستیابی به رشد اقتصادی متوسط سالیانه هشت درصدی برنامه ششم توسعه به هفت بیلیارد و 500 هزار میلیارد ریال (750 هزار میلیارد تومان) سرمایه‌گذاری جدید در هر سال نیازمندیم.

وی خاطر نشان کرد: منابع کشور برای تحقق این موضوع کافی نیست، پس باید از سرمایه‌گذاری خارجی با حفظ منافع، چارچوب‌ها و خطوط ترسیم شده کشور استفاده شود. ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی، وفور منابع و نیروی انسانی و امنیت، شرایط مطلوبی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد که باید با معرفی درست شرایط کشور، کاری کرد دنیا این شرایط را شفاف تر ببیند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.