علی صوفی:

باید برای هماهنگی امور از وجود خاتمی در جبهه اصلاحات استفاده کرد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31862
 | 
تاریخ انتشار: 01 آبان 1400 - 11:29
یک عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: احزاب، مستقل از جبهه هستند و می‌توانند رابطه خود را با دولت تنظیم کنند و براساس وظایف قانونی که برای نقد و اصلاح قدرت که در ماده ۳ قانون احزاب آمده است را بررسی کنند.
باید برای هماهنگی امور از وجود خاتمی در جبهه اصلاحات استفاده کرد

علی صوفی، اظهار کرد: نشست‌های جبهه اصلاحات مرتب برگزار می‌شود؛ اصلاح‌طلبان در قالب جبهه اصلاحات به کار خود ادامه می‌دهند اما معمولاً کارهایی که بازتاب فعالیت باشد، بیشتر در زمان انتخابات است. عموما جریان‌های سیاسی و احزاب در کشور ما در جریان انتخابات فعال می.شوند و پس از انتخابات فعالیت.هایشان خاتمه می‌یابد.

وی افزود: اصلاح‌طلبان روال گذشته را تغییر دادند و جبهه اصلاحات را به مدت شش ماه تصویب کردند که به فعالیت خود ادامه دهد و برنامه‌ای هم برایش تدوین می‌کنند و در قالب آنها فعالیت می‌کنند اما فعالیت چشمگیر فعالیت انتخاباتی است که اکنون هیچ گونه فعالیتی در این رابطه وجود ندارد.

احزاب، مستقل از جبهه هستند

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص اظهارات اخیر محمدجواد حق‌شناس مبنی بر اینکه تا صد روزگی دولت صبر می‌کنیم و سپس اعلام نظر می‌کنیم، گفت: اصلاح‌طلبان هنوز در این راستا به نظر واحدی نرسیدند اما احزاب، مستقل از جبهه هستند و می‌توانند رابطه خود را با دولت تنظیم کنند و براساس وظایف قانونی که برای نقد و اصلاح قدرت در ماده ۳ قانون احزاب آمده است، این موارد را بررسی کنند.

وی اضافه کرد: افراد می‌توانند به نقد و اصلاح قدرت با دیدگاه خود بپردازند و آن موضوع از این حرکت جبهه‌ای مستقل است اما به عنوان جریان اصلاح‌طلبی طبعاً در قالب حرکت جبهه‌ای مواضع خود را در قالب بیانیه‌ها مشخص کردند.

صوفی ضمن اشاره به کاهش محدودیت‌های سید محمد خاتمی، گفت: اصلاح‌طلبان قطعاً به حضور آقای خاتمی تمایل دارند. جبهه اصلاحات براساس مصوبه شورای هماهنگی جبهه به عنوان نهاد اجماع ساز، تصویب کرده که باید از وجود آقای خاتمی در این جبهه برای هماهنگی امور استفاده کنند بنابراین جبهه اصلاحات طبعاً از هر زمینه مثبتی که برای آقای خاتمی ایجاد شود، استفاده خواهد کرد اما تاکنون چنین چیزی مطرح نشده است یا برای آقای خاتمی موقعیت جدیدی ایجاد نشده تا اصلاح‌طلبان بخواهند از آن موقعیت جدید استفاده کنند./ایلنا

بیشتربخوانید:

عده‌ای در تلاش هستند تا از اصلاح طلبان اپوزوسیون بسازند/ سید محمد خاتمی هنوز هم مرجع تصمیم‌گیری‌های اصلاحات است

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.