مناظره غيرزنده هيچ مزيتي ندارد

بايد روشن شود دليل اصلي ضبطي شدن مناظره‌ها چيست؟

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1373
 | 
تاریخ انتشار: 02 اردیبهشت 1396 - 18:50
بايد روشن شود دليل اصلي ضبطي شدن مناظره‌ها چه بوده است چرا که دانستن اين موضوع براي مردم، نامزدها و نخبگان جامعه مهم است
بايد روشن شود دليل اصلي ضبطي شدن مناظره‌ها چيست؟

 به گزارش هدا پرس به نقل از خبرگزاري آريا-رئيس اسبق صدا و سيما گفت: بايد روشن شود دليل اصلي ضبطي شدن مناظره‌ها چه بوده است چرا که دانستن اين موضوع براي مردم، نامزدها و نخبگان جامعه مهم است.
سيد عزت‌الله ضرغامي رئيس اسبق صدا و سيما طي مطلبي در کانال تلگرام خود با عنوان «گام لرزان وزارت کشور و کميسيون ويژه در آغاز تبليغات رياست جمهوري» نوشت:
بعد از گذشت 48 ساعت هنوز کميسيون ويژه تبليغات انتخابات رياست جمهوري در مصوبه قبلي خود مبني بر ضبطي شدن مناظره‌ها تجديدنظر نکرده است. هر چند به نظر مي‌‌رسد که با توجه به فشار فزاينده افکار عمومي اين اقدام صورت گيرد.
با روشن شود دليل اصلي ضبطي شدن مناظره‌ها چه بوده است؟ دانستن اين موضوع براي مردم، نامزدها و نخبگان جامعه مهم است.
کميسيون ويژه تبليغات که اداره‌ي آن با وزير محترم کشور است، اولين گام را لرزان برداشته است و به نوعي در مقابل مطالبه عمومي و انتظار گسترده آحاد جامعه، تصميم نادرستي گرفته است. قاعدتاً بايد در گام‌هاي بعدي دقت بيشتري کند.
زنده بودن يک برنامه تلويزيوني، با توجه به محتوي و انتظارات مخاطبان تعريف خاص خود را دارد. ممکن است برنامه‌اي مثل «خندوانه» و «دورهمي» زنده نباشد ولي جذابيت ‌هاي خاص خودش را حفظ کند، در مقابل ارزش برنامه‌هايي مثل نود، هفت و  گفتگوي ويژه خبري به زنده بودن آن است. چرا که حساسيت موضوعي ، زماني و به ويژه حفظ اعتماد عمومي و مخاطبان خاص آن برنامه ايجاب مي‌کند که شبهه دست بردن به اصل گفتگو به وجود نيايد.
مناظره غيرزنده هيچ مزيتي ندارد.
در مناظره زنده، توانمندي‌هاي محتوايي، روحي – رواني و حتي فيزيکي نامزدها براي اداره کشور بهتر روشن مي‌شود.
داوطلب رياست جمهوري بايد به ابعاد کلان مأموريت خود آگاهي و اشراف داشته باشد و شخصاً بتواند برنامه‌ها و ديدگاه‌هاي خود را طرح و از آن دفاع کند. استرس برنامه زنده نبايد مانع از اين امر شود. در واقع او با ميدان‌هاي سخت‌تري در آينده روبرو خواهد شد.
تيم مشاوره‌اي آقاي کروبي در سال 88 پيشنهاد داد که در طول مناظره امکان ارتباط مستمر با نامزد مربوطه به منظور انتقال آمار و اطلاعات لازم فراهم شود که اين پيشنهاد به دليل فوق مورد قبول قرار نگرفت.
مناظره‌هاي زنده در سال 92، از دلايل اصلي برد جناب آقاي روحاني بود. به نظر من هنوز مزيت نسبي ايشان در اين حوزه برقرار است. ايشان قدرت بيان بالايي دارند و به آمار و ارقام هم مسلط‌ اند.
به نظر مي‌رسد مشکلات عمومي مردم به ويژه در حوزه اقتصادي به قدري جدي شده که شايد کليدهاي گذشته کارآيي نداشته باشد. قبلاً گفته‌ام که روحاني 96، مدافع است نه مهاجم!


برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.