رسولی:

بازگشت اصلاح‌طلبان به عارف؟

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 28412
 | 
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1400 - 12:39
حسن رسولی، عضو نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان در عین حال که کاندیداتوری ظریف را منتفی می‌داند از آماده بودن ستادهای انتخاباتی عارف خبر می‌دهد.
بازگشت اصلاح‌طلبان به عارف؟

به گزارش هداپرس به نقل از سایت فردا، وضعیت انتخاباتی در جریان اصلاح‌طلبان حسابی آشفته است. آن کاندیدای برجسته‌ای که به رای آوری، اجماع سازی و تایید صلاحیت او دلخوش کرده بودند یعنی سیدحسن خمینی بعد از مشورت با رهبری، انصراف داده  و حالا اصلاح‌طلبان سخت مشغول جستجوی گزینه جایگزین هستند.

در این راه نیز با انتخاب‌ها متفاوتی مواجه هستند که از قضا درباره آن اتفاق نظر ندارند. برخی مثل کارگزارانی‌ها فرصت را برای طرح دوباره ایده ائتلاف مناسب دیده و اگر هم به نتیجه نرسد، سراغ ظریف می‌روند. برخی دیگر از چهره‌های رادیکال رونمایی می‌کنند. مثل حضرتی، دبیرکل حزب اعتماد ملی که در توییتی از ورود تاجزاده به این رقابت‌ها خبر داده است.

طیف دیگری اما به گزینه حداقلی روی آورده‌اند. به اعتقاد این گروه اکنون بهترین زمان برای فرصت دادن به عارف و امثال او است. شاهد آنکه حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران که از چهره‌های نزدیک به عارف است، در مصاحبه‌ای می‌گوید: «آقای عارف به صورت بالقوه نامزد انتخابات هستند و مقدمات ستاد ایشان هم فراهم شده است و بستگی به این دارد که شرایط پیش رو چگونه خواهد بود. زیرا ایشان همواره منادی وحدت و انسجام و 3 دور رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری بودند و تقریبا و عملا به بحث انسجام اصلاح‌طلبان پایبند بوده و هستند، طبعا با رصد شرایط آتی، چنانچه فضا مناسب باشد در موعد مقتضی اعلام کاندیداتوری خواهند کرد.»

رسولی می‌افزاید: «من کاندیداتوری آقای ظریف را منتفی شده می‌دانم.»

احمد زیدآبادی، دیگر فعال سیاسی جریان اصلاحات نیز نظر مشابهی دارد و وضعیت را برای کاندیداتوری عارف مناسب می‌بیند. او به «آرمان ملی» می‌گوید: «دکتر محمدرضا عارف در طول چند سال اخیر به شدت مورد حمله و هجوم و انتقاد بسیاری از اصلاح‌طلبان بوده است، اما اگر بگویم کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات خردادماه سال جاری، در وجود همین آقای عارف «متعین» شده است.».

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.