رهامی:

اگر رئیسی فراجناحی و مستقل عمل کند، موفق می شود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 30410
 | 
تاریخ انتشار: 13 تیر 1400 - 13:01
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اگر رئیسی رویکرد فراجناحی و مستقل بودن را رعایت کند و به کابینه نگاه کارشناسی داشته باشد و نه سیاسی، دولت قوی و کارآمدی تشکیل می دهد.
اگر رئیسی فراجناحی و مستقل عمل کند، موفق می شود

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا، محسن رهامی با بیان اینکه سیدابراهیم رئیسی در زمان انتخابات وعده هایی به مردم داد و مردم براساس آن وعده ها به او رأی دادند، اظهار کرد: اکنون هم او باید راهکارهای عملیاتی برای تحقق وعده هایی که داده است را در نظر گرفته و اجرایی کند و مواضع اش نسبت به قبل انتخابات تغییر نکند.

به هر حال همان طور که مردم روحانی را رصد کرده و بررسی کردند او تا چه حد وعده هایش را عملی کرده است، رئیسی را نیز رصد خواهند کرد. الان مهمترین موضوع برای رئیسی متعهد بودن به برنامه ها و پیاده کردن آن ها به خصوص وعده های اقتصادی است.

وی ادامه داد: شرایط کشور عادی نیست. کرونا و تحریم ها به اقتصاد کشور فشار زیادی وارد کرده است و اکنون مردم منتظر هستند تا آثار عملی برنامه های رئیسی را ببینند.

رئیسی هم اکنون نماینده و رئیس جمهور ۸۰ میلیون نفر ایرانی است، نه فقط ۱۸ میلیون. مردم اگر در کوتاه مدت آثار موفقیت رئیسی را ببینند، امیدوار می شوند و حتی آن هایی که در انتخابات شرکت نکردند هم تغییر نظر داده و ترغیب می شوند در انتخابات بعدی شرکت کنند یعنی میزان مشارکت در انتخابات بعدی به عملکرد موفق یا ناموفق رئیسی مرتبط است.

در چینش کابینه هم باید این رویکرد فراجناحی بودن دیده شود

البته جناح های سیاسی هم باید به او کمک کنند و هر کاری برای موفقیت دولت می شود انجام دهند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: در چینش کابینه هم باید این رویکرد فراجناحی بودن دیده شود و قبل از اینکه به افراد کابینه نگاه سیاسی شود، به توانمندی و سابقه آن ها دقت شود. اکنون شایعه شده که دولت رئیسی، دولت سوم احمدی نژاد است و این به خاطر افرادی است که در اطراف رئیسی هستند.

اگر این شایعه واقعیت داشته باشد، دولت او ناموفق خواهد بود. رئیسی باید کسانی را انتخاب کند که به منافع ملی اولویت می دهند. او باید از افراد چابلوس پرهیز کند، زیرا آن ها در هر شرایطی دنبال منافع شخصی خود هستند. اگر رئیسی رویکرد فراجناحی و مستقل بودن را رعایت کند و به کابینه نگاه کارشناسی داشته باشد و نه سیاسی، دولت قوی و کارآمدی تشکیل می دهد. همان طور هم که پیش تر گفتم همه جناح ها باید به او کمک کنند، زیرا اکنون ایران مهم است نه اصول گرا و اصلاح طلب.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.