صوفی:

اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می‌شد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21516
 | 
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1398 - 03:45
یک فعال سیاسی گفت: مهم‌ترین نکته در عرصه سیاست خارجی برای کشور ما این است که هر موضعی در جای خودش گرفته می‌شود، اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می‌شد.
اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می‌شد

 

علی صوفی

 

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا،علی صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی ایران ، با اشاره به سفرهای خارجی پیش روی رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: یک وجهه مثبت دولت و در کل حاکمیت، دستگاه دیپلماسی ما است. انصافا دستگاه دیپلماسی ما خیلی قوی و دقیق عمل می‌کند.

وی ادامه داد: از وقتی دستگاه دیپلماسی وارد مذاکرات هسته‌ای شد بخصوص بعد از خروج آمریکا از برجام آنچه که از دستگاه دیپلماسی خودمان دیدم عقلانیت و فعالیت قابل قبول در سطح بین‌الملل بوده است. جایی ندیدیم که این دستگاه به دنبال تنش‌زایی در عرصه جهانی باشد، بلکه هموراه با عقلانیت تنش‌هایی که از سوی برخی کشورها از جمله آمریکا علیه ما ایجاد شده را برطرف کرد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: مواضع دیپلمات‌های ما همواره کاملا حساب شده بوده است. کلماتی که آقای روحانی استفاده می کند و نوع ارتباطاتی که بر قرار می‌کند به جا و به موقع بوده و همواره برای کشورمان سازنده است.

وی افزود: چون سیاست خارجی توسط دولت تعیین نمی شود و راهبردهای این دستگاه توسط شخص مقام معظم رهبری تبیین و هدایت می‌شود، همواره صدای واحدی از این دستگاه شنیده‌ایم. همیشه دیده‌ایم کاملا تمام لحظه‌ها را برای خروج از بحران‌هایی که برایمان پیش آمده غنیمت شمرده، از آن استفاده کرده و کاملا هماهنگ عمل می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: مهم‌ترین نکته در عرصه سیاست خارجی برای کشور ما این است که هر موضعی در جای خودش گرفته می‌شود. موضوعاتی همچون جنگ، آمریکا، مذاکره، روش برخورد با کشورهای باقی مانده در برجام و اقداماتی که گام به گام برای برجام پیش گرفتند، تعامل با سازمان ملل، اقدام به موقع در زدن پهباد، بحث کشتی که در جبرالطارق گرفته شد از جمله موضوعاتی است که می بینیم اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می‌شد.

وی در پایان گفت که دستگاه دیپلماسی ما بسیار قوی و قابل اعتماد است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.