سیدحسن خمینی:

اگر انتقال ارزش ها مدنظر ماست، نباید از ورود به فضای مجازی بترسیم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31985
 | 
تاریخ انتشار: 08 آبان 1400 - 12:14
یادگار امام با اشاره به فراگیری فضای مجازی در دنیای امروز گفت: اگر ابلاغ رسالت الهی و انتقال ارزش ها مدنظر ماست، نباید از ورود به این فضا بترسیم؛ البته این گونه هم نیست که اگر سراغ این دنیای جدید نرویم، به سراغ ما نمی آید! بلکه ما را در بر می گیرد. ما چه بخواهیم یا نخواهیم، چه خوب و چه بد، با ارزش یا بی ارزش، دنیای دیگری خواهد آمد و این روند دست ما نیست.
اگر انتقال ارزش ها مدنظر ماست، نباید از ورود به فضای مجازی بترسیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی  در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و خانه خلاق سرو که در حسینیه جماران برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) در دوره مدیریت آقای کمساری این مژده را به همگان می دهد که خود را نسبت به فضای جدید اجتماعی و نسلی با عزم بیشتری مسئول می داند و از همین رو، ورود به عرصه تولیدات جدید امر خیلی مبارکی است.

وی ضمن تشکر از مسئولان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی برای انجام این اقدام، افزود: باید این تلاش دوستان را بیشتر و بهتر و در آینده به صورت پررنگ تر شاهد باشیم.

یادگار امام در ادامه سخنان خود با تأکید بر استفاده از حضور گروه هایی با عزم جوانانه و خارج از چهارچوب های اداری، گفت: بهره گیری از جوانانی که از نظر تعلق خاطر به ارزش های دینی و انقلابی تفاوتی با نسل های پیشین ندارند، کار بزرگی است. البته این نسل جدید باید بتوانند از تجربیات نسل قبل استفاده کنند و برای حرکت دو بال «تجربه» و «توانایی» را توأمان به کار بگیرند تا ان شاء الله امور را پیش ببرند.

سید حسن خمینی در ادامه سخنان خود با اشاره به اقتضائات دنیای جدید از جمله «فضای مجازی» و «شبکه های اجتماعی» گفت: عمده ترین دلیل اینکه مدیران نسل قبل وارد این فضا نمی شوند این است که چون این فضا را نمی شناسند، از آن می ترسند و نمی دانند چیست. اینکه ما از پشت سر به دنبال یک حادثه می رویم و به دل حادثه نمی زنیم، به دلیل این است که با آن آشنایی نداریم.

وی تأکید کرد: اگر ابلاغ رسالت الهی و انتقال ارزش ها مدنظر ماست، نباید از ورود به این فضا بترسیم. البته این گونه هم نیست که اگر سراغ این دنیای جدید نرویم، به سراغ ما نمی آید! بلکه ما را در بر می گیرد. ما چه بخواهیم یا نخواهیم، چه خوب و چه بد، با ارزش یا بی ارزش، دنیای دیگری خواهد آمد و این روند دست ما نیست.

یادگار امام افزود: از پلتفرم ها و فضاهای موجود باید به بهترین نحو استفاده کرد، ولی شرط آن این است که از عظمت این فضا و نادانسته های خود در این خصوص، نترسیم؛ بلکه باید وارد این عرصه سخت شد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری نیز در این مراسم گفت: سرعت تغییرات سبک زندگی در دنیای معاصر شتابنده است و نسبت به گذشته نه چندان دور، امروز شاهد هستیم سبک زندگی آحاد مردم جهان در حال تغییر است و این تغییر به شدت متأثر از تکنولوژی است و باعث شده هم مدیریت حوزه فردی ما از دست ما خارج گردد و هم مدیریت حوزه اجتماعی از دست نهادهای مرجع خارج شود.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) افزود: طبیعتا در این شرایط حتی جوانان هم به همه ابعاد این سبک زندگی و تکنولوژی های جدید احاطه ندارند که شرایط ناشی از پاندمی کرونا هم باعث شد این تغییرات، سرعت بیشتری پیدا کنند. حتی در حوزه کسب و کار، آموزش و تبلیغات جهت گیری ها به سمت قالب های متفاوت رفته است.

وی اظهار داشت: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) هم که در حوزه پژوهشی دستاوردهای زیادی داشته و در عرصه های مختلف تأثیرگذار بوده، بر کنار از تاثیرات این فضا نیست و برای اینکه بتواند با نسل جوان تخاطب ایجاد کند چاره ای ندارد جز اینکه به سمت قالب های جدید برود، لذا اقدام به ایجاد مرکز نوآوری سرو کردیم و در زمان کوتاهی در سایه تعامل و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانستیم مجوز این مرکز نوآوری را اخذ کنیم.

کمساری ادامه داد: من دعوت می کنم از همه کسانی که در خصوص احیاء و ترویج نام و اندیشه حضرت امام خمینی(س) طرح و دغدغه دارند با این مرکز ارتباط بگیرند و ایده های خویش را به اشتراک بگذارند و امیدواریم این اتفاق منجر به حرکت های مؤثر در ترویج اندیشه امام شود./جماران

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.