امروز وضعیت ما از لحاظ تبلیغات خیلی بد است

انتقاد کیهان از حرف‌های همایون اسعدیان

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1307
 | 
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1396 - 17:00
همایون اسعدیان که روز گذشته برای تبلیغ آخرین ساخته‌اش در شبکه تلویزیونی GEM ابراز تمایل کرده بود، به دلیل بیان این صحبت‌ها مورد حمله روزنامه کیهان قرار گرفت.
انتقاد کیهان از حرف‌های همایون اسعدیان

 هدا پرس به نقل از آی سینما، روز گذشته همایون اسعدیان کارگردان فیلم «یک روز بخصوص» و رییس شورای صنفی نمایش درباره پخش تیزرهای ماهواره‌ای فیلم‌های سینمایی در شبکه GEM به ایلنا گفت:« امروز وضعیت ما از لحاظ تبلیغات خیلی بد است و حتی به من گفتند که تبلیغ فیلمت را به جم بده و از طرف دیگر من به چوب دو سرطلا تبدیل شدم، ازطرفی می‌گویند که چون رئیس شورای صنفی نمایش است فیلمش را در عید اکران کرده و از طرفی دیگر به دلیل جایگاه شغلی و کاری که دارم نمی‌توانم تبلیغ فیلمم را به شبکه جم بدهم. متاسفانه ما در سینمای ایران تمام نگاهمان به گیشه است و هیچ کدام از راه‌های دیگری همچون اکران بین‌المللی، شبکه نمایش خانگی و تلویزیون نمی‌تواند درآمدهای خوبی برای فیلم کسب کند و همین امروز اگر تلویزیون تیزرهای ما را رایگان پخش نکند ما اصلاً نمی‌توانیم هزینه تبلیغات تلویزیونی را بپردازیم.»

اما این بخش از صحبت‌های اسعدیان کافی بود تا روزنامه اصولگرای کیهان در شماره امروز خود به این کارگردان سینما حمله کند. کیهان در رابطه با این بخش از صحبت‌های اسعدیان نوشته است: «به رغم تصریح قانون مبنی بر اینکه هرگونه همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای معاند، مصداق اقدام علیه امنیت ملی محسوب می‌شود، همچنان برخی از سازندگان محصولات به اصطلاح فرهنگی، برای تبلیغ آثار خود به یکی از شبکه‌های مبتذل و ضدایرانی مراجعه می‌کنند. حتی برخی از فیلم‌های روی پرده نیز تبلیغات خود را به این شبکه ارائه داده اند، اما فروش آنها در حد پایینی است. اما به جز فیلم، اخیرا تیزرهای تبلیغاتی یکی از نمایش‌های روی صحنه تئاتر نیز از شبکه جم پخش می‌شود. اما نکته قابل تأمل، سخن رئیس‌شورای صنفی نمایش است.»

کیهان در ادامه با اشاره به مصاحبه اسعدیان می‌نویسد:« همایون اسعدیان در مصاحبه‌ای ضمن تبلیغ و ترویج شبکه جم، گفته که «به دلیل جایگاه شغلی و کاری که دارم نمی‌توانم تبلیغ فیلمم را به شبکه جم بدهم.» البته همایون اسعدیان خود به خوبی آگاه است که فروش پایین فیلم او، ربطی به عدم تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای ندارد و استقبال سرد از فیلم وی، به خاطر ساختار ضعیف فیلمش است.»

این روزنامه همچنین خواستار برخورد مسئولان امنیتی کشور با افرادی می‌شود که برای تبلیغ فیلم‌هایشان با شبکه‌های ماهواره‌ای ارتباط برقرار می‌کنند، زیرا به نظر آنها شبکه GEM زیر نظر یکی از اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) فعالیت می‌کند: «به هر حال، به نظر می‌رسد با توجه به کم کاری سازمان سینمایی در زمینه مبارزه با ارائه تبلیغات به شبکه‌های ماهواره‌ای، مسئولان قضایی و امنیتی باید عرصه را بر افرادی که برای تبلیغ اثر خود، حاضر به همکاری با شبکه‌های ضدایرانی هستند تنگ کنند. شبکه جم با مدیریت یکی از اعضای سازمان منافقین فعالیت می‌کند. برخی از بازیگران پشیمان از همکاری با جم در برخی رسانه‌ها از پشت‌پرده کثیف این شبکه گفته‌اند. ارتباط جم با منافقین امر پنهانی نبوده و معلوم نیست که برخی عناصر با علم بر این موضوع، چرا خواهان دادن سفارش تبلیغ به این شبکه هستند!»

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.