دهقان:

انتخابات ۱۴۰۰ دو قطبی خواهد بود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 29310
 | 
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1400 - 09:47
یک فعال سیاسی گفت: با توجه به گذشته می‌توان پیش بینی کرد انتخابات ۱۴۰۰ نیز به سمت دو قطبی شدن پیش برود. اگر این دوقطبی با کمی از خود گذشتگی چهره های سیاسی رو به رو شود در دور اول اتفاق میافتد و در غیر این مثل سال ۱۳۸۴ برای دومین بار انتخابات به مرحله دوم خواهد رسید.
انتخابات ۱۴۰۰ دو قطبی خواهد بود

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا، غلامعلی دهقان در پاسخ به این سوال که “با توجه به طیف هایی که داوطلب حضور در رقابت های ریاست جمهوری شدن پیشبینی شما از آرایش سیاسی کاندیداها چیست؟ اظهار کرد: به نظر می رسد که هر هشت سال یکبار که رئیس جمهور مستقر از گردونه خارج می شود می توانیم شاهد رقابت جدی میان طیف های سیاسی کشور باشیم.

وی ادامه داد: تاریخ ادوار ۱۲ گانه انتخابات های ریاست جمهوری نشان می دهد تا ۲ خرداد ۱۳۷۶ به جز دور اول انتخابات ریاست جمهوری که در زمستان ۱۳۵۸ برگزار شد و آن هم تا حد زیادی رقابتی بود انتخابات های دور دوم تا ششم نتیجه های تک قطبی داشته است. دلیلش هم این بود که فضای جنگ می طلبید کشور از انسجام بالایی در حوزه سیاست داخلی برای دفاع از خود برخوردار باشد.

این فعال سیاسی  ادامه داد: با توجه به گذشته می توان پیش بینی کرد انتخابات ۱۴۰۰ نیز به سمت دو قطبی شدن پیش برود. اگر این دوقطبی با کمی از خود گذشتگی چهره های سیاسی رو به رو شود در دور اول اتفاق میافتد و در غیر این مثل سال ۱۳۸۴ برای دومین بار انتخابات به مرحله دوم خواهد رسید.

دهقان در ادامه گفت: در یک سوی میدان چهره هایی هستند که رویکرد امنیتی سیاسی را ترجیح می دهند و در سوی دیگر درست است که برخی از این چهره ها سوابق امنیتی نظامی داشتند، اما سه دهه است که در مباحث علمی و فرهنگی قرار گرفته اند.

وی در پایان گفت: به هر حال انتخابات در دقیقه نود یا وقت اضافه به دو قطبی می رسد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.