روحانی گفت:مجلس خبرگان رهبری یکی از ارکان بسیار مهم نطام جمهوری اسلامی ایران است

انتحابات در ایران سالم،رقابتی و دموکراتیک است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 409
 | 
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1395 - 12:21
رئیس جمهور گفت:در پایان سال گزارش مفصلی درباره اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه می دهد مبنی بر اینکه در طول دولت ایشان برای اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام گرفته است.
انتحابات در ایران سالم،رقابتی و دموکراتیک است

به گزارش خبرنگار هدا پرس،حسن روحانی،رئیس جمهور در حاشیه اجلاس خبرگان رهبری تصریح کرد:مجلس خبرگان رهبری یکی از ارکان بسیار مهم در نظام جمهوری اسلامی ایران است

 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه اعضای خبرگان نمایندگان مردم هستند گفت: در این اجلاس معمولاً یکی از مباحث مهم کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

روحانی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل آن را مساله ای مهم ارزیابی کرد و افزود: دولت در پایان امسال گزارش مفصلی ارائه خواهد داد مبنی بر اینکه در طول سه سال و نیم گذشته برای اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام گرفته است.

رئیس جمهور گفت: برای نمونه ما ابتدای سال اعلام کردیم که 7 هزار و 500 واحد نیمه فعال را با تسهیلات بانکی فعال خواهیم کرد اما امروز می توانیم به مردم بگوییم این 7 هزار و 500 به 22 هزار واحد تبدیل شده بنابراین کار و حرکت خوبی آغاز شده است.

وی افزود: راه اقتصاد مقاومتی ادامه پیدا می کند زیرا اقتصاد مقاومتی یک قدرت برای نظام است و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند ما باید قدرتهای مان را نمایان کنیم تا همگان بدانند ایران ما قدرتمند است.

روحانی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر آزاد نبودن انتخابات ریاست جمهوری گذشته ایران گفت: انتخابات در ایران آزاد، سالم، رقابتی و دموکراتیک است و فکر می کنم آنانی که به انتخابات ایران انتقادی دارند باید نگاهی به انتخابات اخیر و مسائلی که خودشان داشتند بیندازند.

وی اظهار داشت: انتخابات اخیر امریکا مورد اعتراض دو طرف بود و خود رئیس جمهور فعلی امریکا هم قبل از انتخاب شدن در سلامت انتخابات تردید داشت بنابراین امریکایی ها باید به انتخابات خودشان بیشتر نگاه و آن را اصلاح کنند.

رئیس جمهور ادامه دارد: وقتی 70 تا 73 درصد مردم در انتخابات پای صندوق های رأی می آیند معلوم است که مردم به این انتخابات اعتقاد دارند و شما می بینید که چگونه تا پایان زمان رأی گیری صف های طولانی برای ریختن آرا به صندوق ها وجود دارد.

روحانی در پایان گفت: ما طبق قانون اساسی و قوانین جاری کشور سیستم اجرایی بسیار دقیقی داریم و سیستم نظارتی قوی شورای نگهبان بر انتخابات ها نظارت می کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.